СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот southern_sun » 08 Мар 2012, 16:03

teddy написа:Много ме развесели тази темичка :D
Аз пък много се разбирам с моята свекърва! Може би, защото живеем отделно, но определено не съм имала проблеми с нея. Не, че не се дразня от някои неща, но няма перфектни хора - всеки си има трески за дялане, че дори и снахите :lol: Имаме дъщеричка и дават мило, и драго за нея, помагат ни с каквото могат и никога не са се месили в отношенията ни. Явно имам късмет!

Вероятно наистина си късметлийка с чудесна свекърва или просто сте намерили общ език и така сте туширали проблемите в зародиш. Мисля, че комуникацията е много важна и колкото и да има разлика в поколенията все може да се намери синхрон.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот Gramatikova » 15 Мар 2012, 11:56

Да определено смятам, че свекървите са едно зло. :lol: Много ми е интересно, защо всички вицове са за тъщите като свекървите са много по-гадни. Във всички семейства, които познавам проблем има не с тъщите, а със свекървите. Научно е доказано, че те са по някакъв много странен и може би извратен за мен начин свързани със синовете си. За Бога спрете да пазите скъпоценните си синове от както вие бихте ги нарекли - "тези ужасни жени". Едно време майките са се чудили за коя да го оженят, за да има поколение, сега всички айде не всички, но повечето са като онази реклама на банка......."Моят Жорко, съкровището на мама на 40г.". Е те ако това не е странно и плашещо не знам кое да е. :o
Gramatikova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Мар 2012, 10:54

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот nadya » 15 Мар 2012, 18:14

Ааа, ако питаш свекървите, ще ти кажат, че повечето вицове са за тях :lol: Става ми много смешно, когато баба ми /на баща ми майка му/ каже - Е, какво толкова ги оплювате свекървите не мога да разбера? Дано да ви се падне по едно момченце, че да видите какво е! :lol: :lol: :lol:
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот нико65 » 18 Мар 2012, 12:38

ха-ха -ха, ами мойта жена като тегли все към майка си. Аз какво да кажа. хубаво че все пак двете(с майка ми ) много се разбират и не си вързват кусуру, една на друга. Ама в началото и те имаха пререкания. После разбраха че като се възползват взаимно една друга е по добре и така веяе 20 години.
нико65
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2012, 22:27

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот eleonora » 02 Апр 2012, 16:00

Искрено ме разсмяхте, ей :lol: :lol: :lol:
Аз не мога да се оплача от моята свекърва, но съм чувала какви ли не истории от приятелки. Като се замисля, мъжа ми се разбира повече с майка ми, отколкото със свекървата /неговата майка/ - с нея все се дракат за нещо :mrgreen: Единственото нещо, което ме дразни е ,че понякога говори без да те слуша. Започвам да говоря, а тя замълчи за няколко секунди и продължи все едно, че нищо не съм казала :lol: Приела съм я такава, каквато е и я уважавам като човек, защото наистина го заслужава :roll:
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот roshlata » 05 Апр 2012, 12:30

Тя тази тема е неизчерпаема, момичета - сигурно фермани могат да се напишат по нея.
Разбирам се със свекърва ми, защото живеем отделно, но ако сме в един апартамент или къща нещата далеч няма да стоят по същия начин. Тя е много настоятелна и на моменти натрапчива дори. Каквото каже - това е, няма две мнения по въпроса. Не можеш да я обориш по никакъв параграф. Ти говориш, а тя обяснява през теб все едно че те няма. С времето се научих да не й обръщам внимание и да не се ядосвам. Считам го за нещо дребно, защото съм чувала какви ли не разкази за "свекървища" :mrgreen:
А гледали ли сте филма "Свекървище"? Всеки път го гледам с удоволствие и винаги ми е много смешен :lol:

monster in law.jpeg
monster in law.jpeg (3.74 KiB) Прегледано 534 пъти
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот SunFlower » 05 Апр 2012, 16:50

Тайната на прекрасните взаимоотношения снаха-свекърва се крият в съжителството в отделни къщи. Аз и моята свекърва се тачим много, тя не се бърка в домакинството ми, аз в нейното също.Отначало се спускаше да ми помага, което много ме дразнеше, но когато й обясних, че едно нещо след като мога да го правя, тя няма смисъл да се опитва и тя се отказа.Казах й да не се тревожи, че ще дойде ден, в който просто аз ще потърся помощта й, за сега мога да се справям и сама. И смятам, че изяснихме нещата по между си. И да се караме няма смисъл, всичко рефлектира върху съпруга ми, който не може да вземе страна в този спор. Така, че колкото по-далеч, толкова по -добре.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот Niko » 15 Авг 2012, 17:14

Понякога да запазите добрия тон със майката на съпруга ви е най-тежката задача, която стои пред вас. Понякога предизвикателството да превъзпитате съпруга си по ваш модел е по-лесно от колкото да дресирате майка му. Преди да започнете дресировката обаче трябва да се научите да разчитате знаците, с които ви говори.
Не ме изолирайте

Колкото и да ви е криво, че свекърва ви се меси в отношенията ви и се мъчи да натрапи своите чувства преглътнете забележките тъй като Мама си мисли, че го казва за ваше добро. Просто деликатно и обяснете, че сте надхвърлили възрастта на пълнолетието.

Не ме забърквайте във вашите спорове

В моментите, в които спорите със съпруга си не използвайте мнението на свекървата във ваша защита. Ако не искате в една следваща разправия тя сама да ви се набърка в отношенията.

Дайте си време да свикнете една с друга
Така както не сте се влюбили в мъжа си от пръв поглед, така и не очаквайте да харесате майка му още от самото начало. Оставете да мине известно време, докато я опознаете и чак тогава може да прецените дали я харесвате или не.

Свекървите не обичат да ги третират като малки деца

Дръжте се естествено не се страхувайте да им направите забележка или да поспорите с тях когато виждате, че вие сте права а не тя.Кажете им каквото имате без излишни притеснения.

Кажете ми, че съм се справила добре с възпитанието на сина си

Благодарете й, че е направила от мъжа ви това, което е в момента, но за по-нататък ще се справите и сама. Важно е свекървата да получи признание за най-важната работа - да отгледаш и възпиташ човек. Затова не забравяйте да
похвалите свекървата си.


Личния живот си е ваш

Определете граница на личния си живот и това какво можете да споделите с нея и какво не. Запомнете, че не всичко около вас я интересува за това не я притеснявайте излишно.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот Димка Кънева » 23 Авг 2012, 15:20

Свекървата и снахата са в тиха конкуренция за обичта и вниманието на един и същ мъж - син/съпруг. Когато снахата и свекървата като личности се възприемат добре една- друга общуването е поносимо, но появи ли се някакво разминаване във вижданията и конкуренцията помежду им нараства лавинообразно и възниква конфликта...
От психологическа гледна точка поносимостта на свекървата и снахата е добра, когато очакванията им към мъжът са съобразени с ролята, която природата им е отредила в неговият живот... Майката никога не може да замести съпругата и обратното също е вярно. Просто мисията на двете е различна - едната да го създаде и отгледа и подкрепя, а другата да му е партньор в живота, да го обича и дари с деца!
Най-добре се разбират тези свекърви и снахи, които не делят общ дом, виждат се от време на време и не им остава време да воюват помежду си! Голям принос в отношенията между свекървата и снахата има мъжът, защото той по един или друг начин провокира със собственото си поведение поносимостта между двете.
От позицията на настояща снаха и в бъдеще свекърва мога да споделя, че доволна свекърва и добра снаха - просто няма!
Затова Мили дами, независимо в каква позиция сте бъдете себе си и не се опитвайте да се харесвате, важното е да се понасяте!
От както спрях да се старая да бъда Добра снаха, все по-често съм щастлива и доволна от семейният си живот и от контакта с фамилията. :D
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот Niko » 07 Сеп 2012, 16:18

Димка Кънева написа:Свекървата и снахата са в тиха конкуренция за обичта и вниманието на един и същ мъж - син/съпруг. Когато снахата и свекървата като личности се възприемат добре една- друга общуването е поносимо, но появи ли се някакво разминаване във вижданията и конкуренцията помежду им нараства лавинообразно и възниква конфликта...
От психологическа гледна точка поносимостта на свекървата и снахата е добра, когато очакванията им към мъжът са съобразени с ролята, която природата им е отредила в неговият живот... Майката никога не може да замести съпругата и обратното също е вярно. Просто мисията на двете е различна - едната да го създаде и отгледа и подкрепя, а другата да му е партньор в живота, да го обича и дари с деца!
Най-добре се разбират тези свекърви и снахи, които не делят общ дом, виждат се от време на време и не им остава време да воюват помежду си! Голям принос в отношенията между свекървата и снахата има мъжът, защото той по един или друг начин провокира със собственото си поведение поносимостта между двете.
От позицията на настояща снаха и в бъдеще свекърва мога да споделя, че доволна свекърва и добра снаха - просто няма!
Затова Мили дами, независимо в каква позиция сте бъдете себе си и не се опитвайте да се харесвате, важното е да се понасяте!
От както спрях да се старая да бъда Добра снаха, все по-често съм щастлива и доволна от семейният си живот и от контакта с фамилията. :D

Абе различни, различни ама когато свекървата започне да съпоставя любовта на съпругата с нейната си колкото и да се опитваме да запазим хладнокръвие няма как да стане. Постоянното сравняване : Аз това го правя така, а не като теб" или " Той не обича това по-този начин приготвено, а както мама го прави." е много изнервящо.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта