СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот dida76 » 08 Апр 2011, 19:00

Взаимоотношенията между снахи и свекърви са една от най-обсъжданите и вечно актуални теми, и не без основание. Тези отношения могат да бъдат много различни и зависят от множество фактори.
Какви са Вашите отношения с майката на любимия? :)
dida76
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:59

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот perla197811 » 08 Апр 2011, 19:17

Много добри! Според мен е желателно да не живеят под един покрив!
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот Madame » 08 Апр 2011, 21:06

Свекърва ми е най-изумителната жена,която познавам.Полковник от полицията.Възхищавам и се и я обичам.Отношенията снаха - свекърва се градят от двама души.Какво могат да делят две жени,които обичат един и същи мъж?
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот Margo » 08 Апр 2011, 21:45

Аз не случих на свекърва, никога не ме беше искала и си ми го каза директно в очите без лицемерие. Но имам спомен от майка ми и баба ми, те бяха като майка и дъщеря. Много е важно да се намери общ език между снахи и свекърви. Все пак всички сме хора.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот perla197811 » 09 Апр 2011, 12:37

Бих ти дала съвет, но много зависи от причините, поради които не те е искала! :roll:
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Апр 2011, 13:20

Не говори лошо за МАМА, жено! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 14:37

Аз също не мога да се оплача от моята свекърва. Отношенията ни наистина са много добри и приятелски, въпреки че живеем под един покрив. Естествено всеки си има своите моменти на раздразнение, но важното е да се опиташ да преодолееш временното си неразположение, не като си излееш гнева върху снахата/свекървата, а като направиш усилие да обясниш човешки, кое точно те е подразнило или просто да замълчиш. Много често, аз лично, когато не съм в настроение или съм изнервена се затварям в стаята си докато се успокоя. Трябва да се опитваме да избягваме конфликтите и да създаваме излишно напрежение. Все пак всички търсим спокойствие, когато сме удома. :)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот dida76 » 12 Апр 2011, 11:59

Съвети за бъдещи снахи
статия в списание Работещо момиче
http://www.raboteshtomomiche.com/article.php?id=1374

автор: Динка Колева - фамилен консултант
:P Текст на статията:
Взаимоотношенията между снахи и свекърви са една от най-обсъжданите и вечно актуални теми, и не без основание. Тези отношения могат да бъдат много различни и зависят от множество фактори.
Ето няколко полезни идеи, които биха ви помогнали в изграждането на по-удовлетворяващи отношения с майката на вашия любим:
Не бъдете предубедени към вашата бъдеща или настояща свекърва, изхождайки от нагласите, че всички свекърви са ”лоши”. Може би е добре първо да я опознаете.
Подхождайте с уважение към жената, дала живот на вашия любим. Това не означава, че трябва задължително да проявявате единомислие по всички въпроси, но както за всички добри взаимоотношения и в тези, с майката на любимия е нужно да приемете човека срещу вас с всички негови различия.
Помнете, че имате право да изразявате своите чувства и мнения, но би било добре да не пренебрегвайте гледните точки и мненията на другите, когато са различни от вашите.
Не се опитвайте да настройвате своя партньор срещу неговата майка, в случаите, когато между вас и нея има разногласия или конфликт.
Каквито и промени да настъпват в отношенията им, през каквито и фази да преминават – тя е негова майка и винаги ще бъде част от живота му, независимо по какъв начин и под каква форма.
Обсъдете какви са взаимните ви очаквания.
Различията в очакванията са нещо съвсем естествено. Полезно е да бъдат изяснени, тъй като биха могли да провокират много „борби” между вас.
Договорете с партньора си определени граници и правила.Така ще очертаете и регламентирате отношенията между вас самите като двойка, както и ще регулирате отношенията ви с вашите родители.
Това би могло да внесе известно напрежение и е труден период, както за вас, така и за родителите. Но – вашите правила и граници имат значение за обособяването ви като двойка и в голяма степен са определящи за взаимоотношенията, които ще изградите помежду си. Добре е границите между вас да не бъдат твърде строги (здраво затворени), както и да не са широко отворени (преплетени).
Добрите граници са тези, които не ограничават вашата автономност като двойка, но и да не нарушават привързаността и взаимната подкрепата с родителите.
Факторът време. Изграждането на добри взаимоотношения между вас и майката на вашия партньор изисква време. Добрите взаимоотношения не са даденост, а се изграждат с много търпение, взаимно уважение и внимание.
dida76
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:59

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот d_2 » 08 Сеп 2011, 12:06

Свекървата е гадно животно в две фази. Фаза едно "Ти си добро момиче, ама не ставаш за сина ми" и фаза две " Малко кучко, изчезни от живота на сина ми".
Трябва да се създаде лекарство или ваксина срещу свекърви!!!!
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: СВЕКЪРВАТА - ВИДОВЕ И ПОДВИДОВЕ :)

Мнениеот southern_sun » 08 Сеп 2011, 12:17

d_2 написа:Свекървата е гадно животно в две фази. Фаза едно "Ти си добро момиче, ама не ставаш за сина ми" и фаза две " Малко кучко, изчезни от живота на сина ми".
Трябва да се създаде лекарство или ваксина срещу свекърви!!!!

хаххаах много добре казано.Мисля, че фармацевтичните компании имат предизвикателство пред себе си! Да оставят малко в страни ваксините против грип и други заразни болести и да се справят със свекървите!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта