Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 17:34

и ние започнахме рано да мием зъбките, едва сме ги мили идеално, но важното беше детето да си изгради навика
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Angelovamaria » 19 Ное 2011, 16:39

Още с опита да пробият първите зъбки,изполвах силиконовия напръстник и Калгел,за да масажирам зачервените , болезнени венчета.После ,когато зъбките станаха 3-4 постепенно с нашия пример(при малката беше по-лесно защото имитира батко си за всичко) преминахме на четка с мек косъм.Мръщенето беше за кратко.И при двете ми деца миенето на зъбките е като игра и те си я чакат с удоволствие.След навършване на 1 годинка-вече се обзаведохме с повече зъбки и започнахме да използваме пастата за зъби на Ненедент.Тази за 1-2г.Не съдържа флуорид и не е проблем да бъде погълната.Въпреки това си "мием езичето"(1г 3мес).Обикновенно децата започбат да жабурят и изплюват между 3-4г.Дерзайте майчета.В началото просто изсмукват гелчето ,но Вие упорствайте и най -важното показвайте!
Angelovamaria
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Ное 2011, 16:27

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Angelovamaria » 19 Ное 2011, 16:52

Margo написа:
qproin написа:
Sofito написа:Аз не съм започнала, ужас, моя син има 3 зъба. Тези дни ще ида да му взема от тази паста Ненедент. А има ли други марки, които препоръчвате?

Има 3 зъба и ти смяташ, че е време да ги миеш ли?

Според мен профилактиката на зъбките при децата трябва да започне от самото раждане. Винаги след хранене изплаквайте устичката на бебето. И колкото от по-малко започнете да му миете зъбките толкова по бързо това ще се превърне в ежедневие за детето и само ще държи на зъбната си хигиена.

"ОТ РАЖДАНЕТО"-ми се струва прекалено престараване.Когато кърмиш пълноценно детето дори отказва приема на вода,за да "изплакнете".И за какво изплакване говорите! Приема на малко вода след хранене се препоръчва , за да намали риска от кандидозни и др. инфекции,но за зъбките.... от ражнането... :D
Angelovamaria
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Ное 2011, 16:27

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот michi69 » 06 Дек 2011, 02:24

Флуоридите увреждат ДНК и водят до смърт


Зъболекар

През 30-те години на ХХ в. американският стоматолог Уестън Прайс от Кливлънд, Охайо, прави дълго пътуване, при което проучва дегенерациите при хората, вследствие вредното действие на флуора. Своите наблюдения описва в книгата си „Хранене и физическа дегенерация”. Потресаващото заключение, което дава, е че хората, които живеят при примитивни условия и консумират естествени, нерафинирани храни от същия район, имат напълно здрави зъби, правилни зъбни дъги и се радват на чудесно общо здраве. Веднага щом навлезе цивилизованият начин на хранене се увеличава честотата на кариеса и започват дегенеративни изменения и челюстни деформации, които се наблюдават още при първото поколение.
michi69
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2011, 02:21

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Силвия Бояджиева » 17 Яну 2012, 22:12

Margo написа:Според мен като най-успешна профилактика срещу кариеса е ранното миене на детските зъби. Също така подкрепям инициативата в детските градини да учат децата как да си мият зъбките, тъй като вече прочетохме, че много от децата не си мият зъбите, но смея да твърдя, че и много от родителите не го правят.


Зъбките на децата е хубаво да започнат да се мият с подходяща паста и четка за възраста тогава когато му излезнат всички зъби, някъде към 2г възраст става това индивидуално е за всяко дете! А преди това е хубаво с памук и кислородна вода да се почистват два пъти дневно!Това е важно защото и да няма много зъби и венците са важни!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот ovagimyan » 18 Яну 2012, 11:07

Чудесно е да се мият зъбките в най- ранна възраст, защото това става най-често с помощта на родителя или от самия родител. Трудното в случая е как да убедим едно дете, което разбира да си мие редовно зъбите, когато все още няма изградени постоянни навици за това.Понякога детето, имитирайки родителите си е щастливо,че почиства само зъбите си, но има моменти, когато не е съгласно да вземе четката за зъби. Как да пробудим интереса тогава?
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Яну 2012, 12:07

ovagimyan написа:Чудесно е да се мият зъбките в най- ранна възраст, защото това става най-често с помощта на родителя или от самия родител. Трудното в случая е как да убедим едно дете, което разбира да си мие редовно зъбите, когато все още няма изградени постоянни навици за това.Понякога детето, имитирайки родителите си е щастливо,че почиства само зъбите си, но има моменти, когато не е съгласно да вземе четката за зъби. Как да пробудим интереса тогава?


Когато се започне в ранна детска възраст то само свиква и започва да иска без да го караш!А иначе можем да го пробудим интереса като си ги мием заедно, като го превърнем в игра ако трябва!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот elena » 14 Мар 2012, 12:55

Ние започнахме да мием зъбки около годинката. Купих от аптеката бебешка паста за зъбки ПАСТА ЗА ЗЪБИ НЕНЕДЕНТ КОМПЛЕКТ - ДЕТСКИ Продава се със силиконов накрайник, който се нахлузва на пръста и с леки масажни движения се почистват зъбките и венците. Не съм срещала съпротива, защото по този начин си чешехме и венчетата :mrgreen: Сега сме по-големи, но продължавам да купувам пастите за зъби на тази марка, защото съм много доволна. В момента ползваме ПАСТА ЗА ЗЪБИ НЕНЕДЕНТ БЕЗ ФЛУОР - ДЕТСКА Пробвайте ги и със сигурност няма да съжалявате :!:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот teddy » 12 Апр 2012, 09:42

elena написа:Ние започнахме да мием зъбки около годинката. Купих от аптеката бебешка паста за зъбки ПАСТА ЗА ЗЪБИ НЕНЕДЕНТ КОМПЛЕКТ - ДЕТСКИ Продава се със силиконов накрайник, който се нахлузва на пръста и с леки масажни движения се почистват зъбките и венците. Не съм срещала съпротива, защото по този начин си чешехме и венчетата :mrgreen: Сега сме по-големи, но продължавам да купувам пастите за зъби на тази марка, защото съм много доволна. В момента ползваме ПАСТА ЗА ЗЪБИ НЕНЕДЕНТ БЕЗ ФЛУОР - ДЕТСКА Пробвайте ги и със сигурност няма да съжалявате :!:

Започнахме да мием зъбките дори преди годинката - бяхме с 4 зъбчета, но какво от това, нали си имахме венци :lol: Малката на 10 месеца си хапваше всичко от детската кухня, така че устната хигиена си е направо задължителна за мен. И аз съм използвала пастата на Ненедент и дори в момента съм купила на същата марка, но не бебешката, а за над 2-годишна възраст. Четката за зъбки ни е на Oral- B. Отначало се сблъсках с недоволство от нейна страна, но вече с желание влизаме в банята и показваме на мечо как си мием зъбките :)
Важно е да се създават хигиенни навици на децата от съвсем ранна възраст, защото после става по-трудно, а и те изграждат характер, с който понякога е много трудно да се пребориш.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот palechka » 19 Апр 2012, 10:39

teddy написа:Започнахме да мием зъбките дори преди годинката - бяхме с 4 зъбчета, но какво от това, нали си имахме венци :lol: Малката на 10 месеца си хапваше всичко от детската кухня, така че устната хигиена си е направо задължителна за мен. И аз съм използвала пастата на Ненедент и дори в момента съм купила на същата марка, но не бебешката, а за над 2-годишна възраст. Четката за зъбки ни е на Oral- B. Отначало се сблъсках с недоволство от нейна страна, но вече с желание влизаме в банята и показваме на мечо как си мием зъбките :)
Важно е да се създават хигиенни навици на децата от съвсем ранна възраст, защото после става по-трудно, а и те изграждат характер, с който понякога е много трудно да се пребориш.

Така е, трябва да се създават хигиенни навици още от ранна детска възраст, защото те остават за цял живот. Забелязала съм, че някои мами, срещайки трудност при първото миене на зъбки започват да го отлагат във времето. В момента се сещам за 3 такива, а сигурно са много повече... Важно е да търсим правилния подход за нашето дете и да не се примиряваме с факта, че не им харесва и проявяват недоволство. Повечето зъболекари препоръчват детска паста за зъбки, която не съдържа флуор. Избора на четка за зъби също е от голямо значение - трябва да е с мек косъм и да е съобразена с възрастта на детенцето. Дори не е необходимо да се чака поникването на първите зъбки. Венчетата също могат да се почистват със силиконов накрайник, който се нахлузва на пръста и има меки зъбчета по него. В началото не е необходимо да се слага паста за зъби или трябва да се слага съвсем малко количество.
И нека не забравяме, че ние служим за пример на нашите деца във всяко едно отношение. Ние сме хората, които трябва да ги научим на добри хигиенни навици, за да са здрави, щастливи и усмихнати :)
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта