Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот tweety » 19 Апр 2012, 11:03

Аз смятам, че децата трябва да се учат да се грижат за устната си хигиена още от много малки.Първо родителите трябва да се заемат с тази отговорна задача, след това в детските градини да се изгради навика след и преди лягане да се мият зъбките.Това ще бъде една много голяма крачка в зъбната профилактика при децата.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот yoanna » 26 Апр 2012, 12:02

В началото и ние имахме проблем с миенето на зъбките. Както си ги миехме нормално и изведнъж моята щерка реши, че повече няма да го прави :? Какви ли не подходи измислях, говорих, обяснявах надълго и широко, но не и не. Накрая една дружка ме светна да й купя светеща четка за зъби и миенето им се превърна в забавление :) Има едно копченце, което се натиска и четката светва за 1 минута, за да покаже на детето колко дълго трябва да си мие зъбките.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот Ваня_13 » 21 Авг 2012, 16:10

Добре е да стимулираме децата си да си мият зъбките редовно, тъй като днес прочетох, че учени свързват редовното миене на зъбите с развитието на деменцията. Риска за развитие на деменция се увеличава до 65% при хората, които мият зъбите си по малко от веднъж дневно. Възпалителни процеси в устната кухина и венците носят със себе си редица неприятности и заболявания като диабет, инсулт и болести на сърцето. Знам, че поста ми не му е съвсем мястото тук, но навиците се изграждат у децата докато са още малки.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Миенето на зъбките в най-ранна възраст

Мнениеот drbstoev » 18 Сеп 2012, 12:21

Здравейте. Почистването на устичката на Вашето дете, е необходимо да стартира веднага след като започнете да го храните. Това е необходимо да се осъществява със стерилна марличка, напоена с разредена с вода, кислородна вода в съотношение 1:1. Като с марличката преминавате по всичките повърхности на венците, след това нежно почистете езика и небцето. В противен случай е възможно Вашето дете да развие "Млечница" - гъбична инфекция при бебетата.
До колкото знам има и напръстници, с които можете да почистите неговата устичка след всяко хранене преди да е заспало.
След като поникне първото зъбче, можете да продължите да го почиствате с марличка и кислородна вода(като продължавате да почиствате венците и езика), докато не се усетите сигурни в почистването с четка. Като не използвайте паста за зъби докато детето ви не се научи да я плюе. Освен това пастите с флуор не са препоръчителни за деца под 6 г.
Хубав ден
Д-р Богомил Стоев - стоматолог
http://bogomilstoev.com/
drbstoev
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Сеп 2012, 12:03

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron