Родово селище - бихте ли живели в такова?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот nushi.kisyova » 14 Дек 2013, 12:09

Една приятелка преди години ми беше споменала, че е гледала предаването на Гала, в което е поканила хора, отказали се напълно от цивилизацията, загърбили светския живот, живеещи в пуст район на Странджа и наричащи мястото си на пребиваване - родови селища!

Тогава ми се видя прекалено, но вчера докато се рових в Гугъл попаднах на сайт, поодържан точно от такива хора. Сега, може би и аз съм се променила, но ми се видя особено привлекателна тази идея!

Можете ли да ми разкажете нещо повече за тази идея на родовите селища? Тези хора правят всичко сами – всичко, от което имат нужда, включително се хранят с това, което са отгледали сами!

Вие бихте ли имали такава сила да загърбите всичко, което сте градили до момента и да живеете в свят, който сами градите (в буквален смисъл)?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот bojo_kolev » 14 Дек 2013, 12:16

Според мен това си е някаква секта, а и до колкото зная, те не живеят в никаква изолация, щом си имат сайт - прави си сметката, те си имат ток - -от колектори, интернет и си водят нормален живот, за мен това не е кой зная какво :?
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот penelopa » 02 Фев 2016, 14:49

Може би ще ми се отрази добре. Бих отишла за известен период да се махна за малко от света и да презаредя батериите. Като нищо ми харесало и за постоянно :smile:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот Elica » 02 Фев 2016, 17:03

Бих го направила, ако имам достатъчно пари, за да живея нормално. Все пак цивилизацията си налага своите разходи, нали така, а за тях няма от къде да дойдат парите. Ако всичко ми е осигурено с радост бих се пренесла да живея на село, да гледам кокошки, да си живея живота и да съм спокойна, далеч от забързания град.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот Malina » 02 Фев 2016, 17:20

Звучи ми страхотно на мен, с радост бих се заела с нещо подобно, но наистин ако имам възможност. Имам един приятел, който си уреди живота така, че няма нужда да работи в офис и сега има възможност да си живее на село. Живее си като пич, наел е доста хора от селото да му помагат с работата из къщата, така че и той доволен и те доволни, но пари си трябват, дории сам да си работиш то за сметките поне.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2016, 18:03

С кеф бих живяла на подобно място, но наистина трябва тпари, които нямам. :) Но ми харесва да живея извън града и сама да се грижа за това, кеото слагам на масата :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот nefertiti » 03 Фев 2016, 12:24

Аз не бих. Аз обичам предимсвата на цивилизования свят. Струва ми се някаква крайност такава самоизолация.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот black » 04 Фев 2016, 09:51

Нашите села не са подходящи за такива цели. Там ще си умреш като скот, ако стане нещо!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот Lollipop » 04 Фев 2016, 10:41

black написа:Нашите села не са подходящи за такива цели. Там ще си умреш като скот, ако стане нещо!

Не е така. Има много села, в които има живот, а и са близо до градовете, точно тези близките до градовете в момента се завръщат на хоризонта като супер модерни за живеене.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Родово селище - бихте ли живели в такова?

Мнениеот asdddwww » 04 Фев 2016, 11:05

Аз съм си селянин, живея в село извън града и се чувствам супер добре :)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта