Интимен проблем - моля за съвет!

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Pacienti » 14 Окт 2016, 12:32

За да се разбере дали има проблем се пуска микрибиология, ако се установи инфекция, едва ли само с промивки ще се излекуваш.
red_eyes, какво лечение ѝ назначиха?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Gorica23 » 28 Окт 2016, 20:56

Doktoricata написа:От личен опит мога да кажа, че е гадно. Аз прекалих с промивките след цикъл. Трябваше да ми сложат млечно кисели бактерии за да се оправя.

Това съм го пропуснала, какво значи това, че са те заразили за да оздравееш...?
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот PasDeDeux » 31 Окт 2016, 11:11

Gorica23 написа:
Doktoricata написа:От личен опит мога да кажа, че е гадно. Аз прекалих с промивките след цикъл. Трябваше да ми сложат млечно кисели бактерии за да се оправя.

Това съм го пропуснала, какво значи това, че са те заразили за да оздравееш...?


Защо да са я заразили? :shock: Такава е средата на влагалището по природа, това са "добри" бактерии.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Doktoricata » 31 Окт 2016, 12:06

PasDeDeux написа:
Gorica23 написа:
Doktoricata написа:От личен опит мога да кажа, че е гадно. Аз прекалих с промивките след цикъл. Трябваше да ми сложат млечно кисели бактерии за да се оправя.

Това съм го пропуснала, какво значи това, че са те заразили за да оздравееш...?


Защо да са я заразили? :shock: Такава е средата на влагалището по природа, това са "добри" бактерии.

Да, прекалените промивки бяха унищожили добрите бактерии, които освен, че са естествената среда на влагалището, се явяват и като защита.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Окт 2016, 16:45

Не съм си правила вътрешни промивки, каква може да е причината някой да почне да го прави?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 01 Ное 2016, 11:32

общо взето от недостатъчна информираност за рисковете. откакто се заговори за интимни душове много млади момичета започнаха да го смятат за вариант на по-добра хигиена. и понеже се прилага в домашни условия, не им минава през ума, че е редно преди да прибягват да вътрешна намеса да се консултират с доктор.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот bojo_kolev » 04 Ное 2016, 10:05

Един нормален душ е напълно достатъчен. Като си правиш промивка каква по-добра хигиена очакваш? С промивката няма как да изчезнат бактерии или гъбички, или някакво заболяване, ако имаш?
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот kauda » 04 Ное 2016, 15:52

annamaria написа:общо взето от недостатъчна информираност за рисковете. откакто се заговори за интимни душове много млади момичета започнаха да го смятат за вариант на по-добра хигиена. и понеже се прилага в домашни условия, не им минава през ума, че е редно преди да прибягват да вътрешна намеса да се консултират с доктор.

Геловете не се ли използват само външно? Аз се измивам с душ гел, никога не съм си правила вътрешни промивки, вече се чудя дали авсичко правя правилно или не. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Lisandra » 04 Ное 2016, 17:35

kauda написа:
annamaria написа:общо взето от недостатъчна информираност за рисковете. откакто се заговори за интимни душове много млади момичета започнаха да го смятат за вариант на по-добра хигиена. и понеже се прилага в домашни условия, не им минава през ума, че е редно преди да прибягват да вътрешна намеса да се консултират с доктор.

Геловете не се ли използват само външно? Аз се измивам с душ гел, никога не съм си правила вътрешни промивки, вече се чудя дали авсичко правя правилно или не. :mrgreen:

Няма какво да се чудите, а говорете с лекарите си, да ви обяснят, кое може и кое, не, за да не се стига до проблеми. :)
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот fairy » 07 Ное 2016, 11:08

Наистина човек не знае кое е препоръчително и кое не. Мисли си, че прави нещо за по-добра хигиена, а то излезе по-лошо. Както един случай - свекървата на моя приятелка всеки път изпирала бельото си и с белина и накрая имаше някакъв проблем и се наложи да ходи по доктори. Не знам подробности и какво точно се беше получило, но резултатът беше такъв.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта