s_ivelina написа:Здравейте!
Искам да попитам мога ли да излагам детето си на слънце и по колко минути трябва да я държа под чадър и намазана със слънцезащитно мляко.
И мога ли в домашни условия да си правя каши от оризово брашно със зеленчуци или плодове или с оризов грис.каква е пропорцията с ориза и зеленчуците.
Кое е по добре да и давам оризов грис или оризово брашно или брашно от елда.
Здравейте,
извеждайте бебето с шапка, преди да излезете намажете ръцете, крачетата и лицето му със слънцезащитен крем. На този етап е по-добре да не я излагате на дирекно слънчево огряване, да започнете само с излагане на ръцете и крачетата на пряка слънчева светлина.
Започнете с готови каши, защото те са с най-подходяща консистенция и състав, съобразен с възрастта на детето.
Поздрави,
д-р Кисьова