Захранване на бебе - как и кога да го направим

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Юни 2014, 13:01

s_ivelina написа:Какви са симптомите на тази болест? :roll:


Здравейте,
симптомите на заболяването са диария, коремни болки, изхожданията са светли, диарични, със зловонна миризма, децата са раздразнителни, неспокойни, растежът им се забавя, отслабват, имат анемия и други.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Юни 2014, 14:09

s_ivelina написа:Здравейте!
Искам да попитам мога ли да излагам детето си на слънце и по колко минути трябва да я държа под чадър и намазана със слънцезащитно мляко.
И мога ли в домашни условия да си правя каши от оризово брашно със зеленчуци или плодове или с оризов грис.каква е пропорцията с ориза и зеленчуците.
Кое е по добре да и давам оризов грис или оризово брашно или брашно от елда.


Здравейте,
извеждайте бебето с шапка, преди да излезете намажете ръцете, крачетата и лицето му със слънцезащитен крем. На този етап е по-добре да не я излагате на дирекно слънчево огряване, да започнете само с излагане на ръцете и крачетата на пряка слънчева светлина.
Започнете с готови каши, защото те са с най-подходяща консистенция и състав, съобразен с възрастта на детето.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 16 Юни 2014, 15:08

А мога ли да я изведа на море?
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 16 Юни 2014, 15:13

s_ivelina написа:А мога ли да я изведа на море?

по колко минути трябва да я държа на морето под чадър..разбира се намазана..
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 18 Юни 2014, 15:50

s_ivelina написа:
s_ivelina написа:А мога ли да я изведа на море?

по колко минути трябва да я държа на морето под чадър..разбира се намазана..


Здравейте,
добре е да я водите педи обяд в часовете от 9 до 11 часа, след обяд след 16.30 часа. Не стойте продължително време. По-добре е да се разхождате с количката в морската градина, а на плажа да стоите не повече от час. Задължително и слагайте шапка и не я събличайте гола, а да има блузка.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 19 Юни 2014, 15:55

От кой месец мога да и давам кисело мляко с бисквити.и какви бисквити мога и да и купувам..от детската закуска ли или от най обикновените..днес правим пълни 6 месеца..и като дойде време да и давам попара ,как да я направя с какъв хляб и какво сирене.. :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Юни 2014, 17:20

s_ivelina написа:От кой месец мога да и давам кисело мляко с бисквити.и какви бисквити мога и да и купувам..от детската закуска ли или от най обикновените..днес правим пълни 6 месеца..и като дойде време да и давам попара ,как да я направя с какъв хляб и какво сирене.. :roll:


Здравейте,
кисело мляко може да започнете да давате след като навърши една годишна възраст. Първо трябва да започнете да давате попарата след един месец, месец и нещо, след което може да започнете да давате и бисквити. В началото трябва да купувате от бисквитите, които са най-меки, те се продават само в магазините за деца. Попитайте за бисквити за бебета в детски магазин. Постепенно след като и поникнат зъбки ще може да въведете и от други бисквите, но за сега не бързайте, въвеждайте всяка храна по отделно.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 24 Юни 2014, 21:34

Благодаря за съвета!Всичко добро! ;)
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 26 Юни 2014, 15:03

Здравейте!
За какво помага *Зелената енергия*за деца..и от коя възраст на детето може да дава?Благодаря!Интересувам се защото аз съм ЗА хомеопатията.
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Юни 2014, 17:36

s_ivelina написа:Здравейте!
За какво помага *Зелената енергия*за деца..и от коя възраст на детето може да дава?Благодаря!Интересувам се защото аз съм ЗА хомеопатията.


Здравейте,
може да започнете да давате Зелена енергия от една годишна възраст. Относно многобройните положителни ефекти на Зелената енергия върху детския организъм може да прочетете тук: Аквасорс- Зелена енергия или Зелена енергия капсули

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта