Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа
Правила на форума
Добави отговор

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

21 Юли 2014, 22:39

Здравейте!
Моля Ви,кажете ми при хемоглобин 100 какво да и давам освен пуешко и броколи..и жълтък..5 дена поред и давам само това и вече и омръзна,не иска да яде ..нз какво да правя..и избиха едни ситни твърди на пипане пъпцичи..по крачетата и ръчичките и дупенцето.това дали е от топлото.често се изпотява докато спи,но си я къпя редовно..постоянно си лапа ръцете иска нещо все да дъвче,сърбят я венците,много е крива и не иска да яде..дали от пъпчиците,и има нещо..или от храната която повтарям само и само да повиши желязото.нз ..помогнете ми..кажете ми с нещо да мажа пъпчиците..и кажете ми в кой други храни или каши.плодове.меса..съдържат желязо..личната ни каза само пуешко броколи и чай от коприва..искам и Вашия съвет.. :roll:

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

23 Юли 2014, 12:00

здравейте,аз искам да ви попитам от кога може да се започне с даването на кисело мляко? моето бебче е на 4 месеца и 13 дни.Интересувам се понеже с финансите сме много зле и няма да мога да си позволя вече да давам по 15 лв през 3 дни за сухо мляко :cry: киселото мляко ми се явява като по - ефтин вариант.Благодаря

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

27 Юли 2014, 14:26

valentinaxvx написа:здравейте,аз искам да ви попитам от кога може да се започне с даването на кисело мляко? моето бебче е на 4 месеца и 13 дни.Интересувам се понеже с финансите сме много зле и няма да мога да си позволя вече да давам по 15 лв през 3 дни за сухо мляко :cry: киселото мляко ми се явява като по - ефтин вариант.Благодаря


Здравейте,
разбирам, че имате затруднения, но до една годишна възраст е най-добре да давате изкуствено мляко, ако намерите пари да си го позволите. След петия месец ще започнете да захранвате детето и ще намалеят приемите на мляко за деня.

Поздрави,
д-р кисьова

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

27 Юли 2014, 14:34

s_ivelina написа:Здравейте!
Моля Ви,кажете ми при хемоглобин 100 какво да и давам освен пуешко и броколи..и жълтък..5 дена поред и давам само това и вече и омръзна,не иска да яде ..нз какво да правя..и избиха едни ситни твърди на пипане пъпцичи..по крачетата и ръчичките и дупенцето.това дали е от топлото.често се изпотява докато спи,но си я къпя редовно..постоянно си лапа ръцете иска нещо все да дъвче,сърбят я венците,много е крива и не иска да яде..дали от пъпчиците,и има нещо..или от храната която повтарям само и само да повиши желязото.нз ..помогнете ми..кажете ми с нещо да мажа пъпчиците..и кажете ми в кой други храни или каши.плодове.меса..съдържат желязо..личната ни каза само пуешко броколи и чай от коприва..искам и Вашия съвет.. :roll:


Здравейте,
в никакъв случай не трябва да и давате еднообразна храна. Трябва да редувате различни месни пюрета, да давате и различни зеленчукови пюрета. Давайте през ден месно пюре, а в деня в който давате на обяд зеленчуково пюре трябва да давате и жълтък. Следобед и давайте каша, а плодовете пюрета може да давате между основните хранения. Относно обривът трябва да се види от лекар.

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

28 Юли 2014, 17:30

Колко трябва да нормалния хемоглобин?Пак и пуснахме кръвна картина сега хемоглобина и е 104..тази седмица смятам да я запиша на детска кухня..пъпките минаха..

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

31 Юли 2014, 11:47

s_ivelina написа:Колко трябва да нормалния хемоглобин?Пак и пуснахме кръвна картина сега хемоглобина и е 104..тази седмица смятам да я запиша на детска кухня..пъпките минаха..


На колко месеца станахте?

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

31 Юли 2014, 17:54

7 месеца и половина..от няколко дена си я захраних с глутен и нямаме никакви проблеми..хапва си добре всичко..каквото дойде това хапва..

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

03 Авг 2014, 08:22

Здравейте!Детето ми е на 7месеца от няколко дни давам попара.С какво мога да редувам попарата,че много не я харесва? Вече въведох заешко,от кога мога да въведа пилешко,свинско и телешко?Благодаря ви предварително!

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

06 Авг 2014, 10:11

gergana900212 написа:здравейте , имам запитване относно моят син който е на 3 месеца от 2 месеца сме на АМ -НАН , и доста често повръща обикновенно ,( не е на фотан ) сменихме много млека и резултат никакъв , ( ганчев, аптамин, фризолак) направихме и снимка на стомахчето от която се вийда че няма проблеми . Какво да предприема в този случай , докато беше нА кърма не е повръщал . Благодаря .


Здравейте,
давали ли сте на вашето дете антирефлуксно мляко? След всяко хранене ли повръща? Държите ли го по продължително време изправен след нахранване? Надигнали ли сте матрака на леглото му?

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

06 Авг 2014, 11:05

kristina_8709 написа:Здравейте!Детето ми е на 7месеца от няколко дни давам попара.С какво мога да редувам попарата,че много не я харесва? Вече въведох заешко,от кога мога да въведа пилешко,свинско и телешко?Благодаря ви предварително!


Здравейте,
изчакайте още няколко дни, понякога първите дни детето не харесва попарата. Пасирате ли я добре? С какво я приготвяте, слагате ли масло и сирене? Изчакайте една седмица от въвеждането на попарата и след това може да започнете да въвеждате едно по едно новите пюрета с различно месо. Може да редувате закуската и с бисквити и като пораснете още малко и с бебешки макаронени изделия.
Добави отговор
Отиди на страница: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13