Четка за зъби - еластичност на косъма и видове четки

Re: Четка за зъби

Мнениеот iskra_dim » 17 Ное 2011, 10:01

Аз използвам четка за зъби с нормален косъм.Мисля че по-важно е друго,а именно самото четкане с нея.Необходимо е да се натиска, за да може зъбите да се почистят добре,а също е важно е видът на пастата за зъби.
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Четка за зъби

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 14:26

iskra_dim написа:Аз използвам четка за зъби с нормален косъм.Мисля че по-важно е друго,а именно самото четкане с нея.Необходимо е да се натиска, за да може зъбите да се почистят добре,а също е важно е видът на пастата за зъби.

Съгласна! И аз използвам четка с нормален косъм. Мисля, че и пастата а зъби има значение.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Четка за зъби

Мнениеот marto » 17 Апр 2012, 17:12

iskra_dim написа:Аз използвам четка за зъби с нормален косъм.Мисля че по-важно е друго,а именно самото четкане с нея.Необходимо е да се натиска, за да може зъбите да се почистят добре,а също е важно е видът на пастата за зъби.

Да, обаче моята стоматоложка ми препоръча четка с кръстосани снопчета, защото зъбите ми не са идеално равни и на места остават не добре почистени. Последния път, като ми чисти зъбния камък, ми оцвети зъбите с някакъв препарат, за да ми покаже къде повече да наблягам с четката и тогава ме посъветва каква да е тя. Няма нищо срамно да питате стоматолога си, защото той ще ви даде най-точния съвет.
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Четка за зъби

Мнениеот rony_80 » 18 Апр 2012, 13:13

Харесах си една електронна четка за зъби на Браун и почти съм се навила да си я купя. Някой използвал ли е подобна четка, не на същата марка, а по принцип? Дали ще ми върши по-добра работа от обикновената четка :roll:
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Четка за зъби

Мнениеот bobito » 19 Апр 2012, 09:41

rony_80 написа:Харесах си една електронна четка за зъби на Браун и почти съм се навила да си я купя. Някой използвал ли е подобна четка, не на същата марка, а по принцип? Дали ще ми върши по-добра работа от обикновената четка :roll:

Страхотни са електрическите четки за зъби, но гледай да си купиш такава, която се презарежда, а не с батерии. Имам проблемни зъби и съм се убедила, че избора на четка и паста е от голямо значение. Моята е на Oral-B Braun 3D и нека не прозвучи като реклама, но съм си я купила от аптеките на Фрамар. След дълго обикаляне из големите хипермаркети, там получих най-адекватно отношение, а и разнообразието е голямо. Нямаше отговори от сорта на - Ааа..., Ъъъ..., ами... Много се дразня от консултанти, които не могат да отговорят на въпроси за стоката, която продават.
Малко се отклоних от темата, за което се извинявам :oops: Та моят съвет е да не се чудиш, ами направо да си я купиш ;)
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Четка за зъби

Мнениеот shushito » 21 Апр 2012, 10:43

А какво ще кажете за четките за зъби, чиито глави имат сребърно покритие? Вчера за първи път видях такава и ми стана много интересно, а момичето в аптеката ми обясни, че среброто има антибактериално действие и предпазва от натрупване на микроорганизми по четката за зъби, и последваща инфекция в устната кухина. Продават се с една резервна глава и са около 7 лв, което никак не е зле като цена. Някой използвал ли е четка за зъби със сребърна глава и има ли отзиви за нея?
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Четка за зъби

Мнениеот bobito » 14 Май 2012, 16:43

shushito написа:А какво ще кажете за четките за зъби, чиито глави имат сребърно покритие? Вчера за първи път видях такава и ми стана много интересно, а момичето в аптеката ми обясни, че среброто има антибактериално действие и предпазва от натрупване на микроорганизми по четката за зъби, и последваща инфекция в устната кухина. Продават се с една резервна глава и са около 7 лв, което никак не е зле като цена. Някой използвал ли е четка за зъби със сребърна глава и има ли отзиви за нея?

Къде ги продават тези четки за зъби? Или не съм виждала, или просто не съм им обръщала внимание. Цената е много добра, като се има предвид, че обикновените четки трябва да се сменят на 3 месеца :mrgreen: А четките за зъби със сребърно покритие имат ли някакъв срок на давност? Предполагам, че и те в един момент трябва да се сменят, щом се продават с резервна глава.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Четка за зъби

Мнениеот SunFlower » 16 Май 2012, 14:58

Снощи ми се мярна реклама на четка за зъби с подвижни косъмчета и подвижна глава за по-добро почистване на зъбите. Само, че не съм я виждала по магазините. Ще ви помоля ако някой знае от къде мога да си я закупя да сподели тъй като имам много плака по зъбите и трудно се почиства, а не почистената плака се превръща в зъбен камък, а той е много неприятен и води до парадонтоза.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Четка за зъби

Мнениеот ДоРеМи » 18 Юни 2012, 14:57

Вчера купих за мен и мъжа ми четки за зъби Oral-B 3D White Fresh. Бяха на промоция, две в опаковка и струваха 5 лева и стотинки... Отстрани, около снопчетата косъмчета, имат гумени зъбци и почистват много добре зъбите, а отзад имат и повърхност, почистваща езика.

Oral-b.jpg
Oral-b.jpg (26.09 KiB) Прегледано 519 пъти
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Четка за зъби

Мнениеот Ваня_13 » 18 Юни 2012, 16:49

ДоРеМи написа:Вчера купих за мен и мъжа ми четки за зъби Oral-B 3D White Fresh. Бяха на промоция, две в опаковка и струваха 5 лева и стотинки... Отстрани, около снопчетата косъмчета, имат гумени зъбци и почистват много добре зъбите, а отзад имат и повърхност, почистваща езика.

Oral-b.jpg

Аз предпочитам с четчица за езика и вътрешната страна на бузите. Съпругът ми постоянно си почиства езика от плака и така се спасява от лошия дъх.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта