Народни рецепти - споделете ги!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот miron_e » 02 Апр 2011, 18:57

Интересувам се от народни рецепти за всякакъв тип заболявания! Ще ми бъде приятно да споделите такива, ако знаете как се приготвят и за какво се използват. Моля, нека всички, които решат да коментират темата, да публикуват проверени рецепти - без странични ефекти, които застрашават здравето!
miron_e
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Апр 2011, 18:27

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот southern_sun » 04 Апр 2011, 15:57

Веднага отговарям с една домашна рецепта Карамфилово масло срещу зъбобол. Карамфиловото масло е познато като лек срещу много заболявания и проблеми свързани със здравето. То е антисептично средство и има доказано действие срещу болката, укрепва имунната система и е ефикасно средство срещу комари. И освен това е силен афродизиак.
Следващият път, като ви заболи зъб можете да пробвате с карамфилово масло. То може да се окаже много по-ефикасно от традиционните медикаменти. Природните аналгетични и антибактериални свойства на есенцията помагат за успокояване на болката, а също и за контрол на разпространението на вредните бактерии в устата.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот Iveto » 04 Апр 2011, 19:56

Гаргара за налепи по гърлото - сваряваме си тетра(смрадлика),оставяме я да се охлади и прибавяме една супена лъжица сода за хляб и една супена лъжица сол за готвене.С тази отвара си правим гаргара няколко пъти без да поглъщаме :D :D :D действа пробвано е
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот stanislav_d » 07 Апр 2011, 15:23

Вендузи или т. нар. чаши- поставят се на гърба посредством затопляне и вакум! Идеята е че изсмукват простиналото!
Вършат чудесна работа, но са нож с две остриета, понеже изнежват значително гърба и ако не се пази човек се получава лош рецидив.
stanislav_d
 
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Апр 2011, 15:24

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот Chat noir » 07 Апр 2011, 22:13

Преди няколко години стъпих накриво и разтеглих връзка на глезена.Бях далеч от дома,в планината.Направих компрес с хляб и оцет.На заранта нямаше оток и болката беше значиелно по - слаба.
Аватар
Chat noir
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Апр 2011, 21:25

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот varlam » 10 Апр 2011, 23:46

Chat noir написа:Преди няколко години стъпих накриво и разтеглих връзка на глезена.Бях далеч от дома,в планината.Направих компрес с хляб и оцет.На заранта нямаше оток и болката беше значиелно по - слаба.

Така циганите в казармата си чупеха ръцете, за отпуска... :cry:
Ама и спомени ме върна.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот southern_sun » 11 Апр 2011, 10:07

Аз пък знам от моята баба- за натъртено превръзка от счукан лук и сол.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот eli » 11 Апр 2011, 12:21

Аз ще споделя една рецепта за хемороиди,хора които са я изпробвали казват че има ефект. Та за нея трябва мас(свинска) и пепел от цигара (чиста пепел), смесват се и се мажат хемороидите веднъж дневно(за предпочитане вечер). Ако имате такива проблеми може да я изпробвате.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот didoni27 » 11 Апр 2011, 23:13

ГРИП ИЛИ ПОРСТУДА
Винаги ползвам иправя следните неща, най -вече за малката ми дъщеричка!
1 разтриване на тялото с първак-ракия или камфоров спирт
2 клеева тинктура по 2 капки на година живот, ако детето е на 3 години - 6 капки
3 краката в гореща вода и сол
4 чай смес от липа, лайка, цвят бъз, маточина, един лук, няколко счукани ореха с черупките, ябълка,лимон, венчелистчета от слънчоглед
Аватар
didoni27
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2011, 17:27

Re: Народни рецепти - споделете ги!

Мнениеот Рамела » 12 Апр 2011, 22:55

За разширени вени на краката - компрес с пресни зелеви листа
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта