Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

В този форум може да задавате вашите въпроси, свързани с белодробни заболявания - астма, пневмонии, хобб и други. Ще получите онлайн консултация от специалист пневмология и фтизиатри.
Д-р Камелия Харачерова

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Haracherova » 20 Юни 2018, 09:30

viktoriya_hristova написа:Здравейте, д-р Харачерова! Мой близък (на 38г.) наскоро прекара пневмония, беше 7 дни на системи с антибиотици, след това още 7 дни антибиотик за вкъщи. От направените рентгенови снимки след лечението, не се вижда проблем, кръвните изследвания са в норма, но има болка в гърдите от ляво. Болката е почти постоянна, а освен това чувства и отпадналост. Да очакваме ли, че постепенно болката ще отшуми и междувременно какви болкоуспокояващи да приема?

Здравейте, възстановяване от преболедувана пневмония изисква време. Според консенсусът за пневмонии, срока за излекуване, тогава когато липсват усложнения, е 28 дни. Възможна причина за болката в ляво на гръдният кош е възпалителния процес да е бил с такава локализация и да е бил усложнен от плеврален излив. Ако възприемем този вариант, обичайно терапията е с НСПВ, като се взимат предвид страничните им ефекти - дразнене на стомах и внимание при хора с високо кръвно налягане. Друга възможни причини са сърдечно-съдова и неврологична, за което следва да се обърнете към съответните специалисти.
Dr Haracherova

Мнениеот Цветелина.Ценова » 01 Авг 2018, 20:37

Здравейте,от 04.до 10 юли пих Фоксеро 200 по лекарско предписание.От вчера пак имам температура която е все 37.3.Възможно ли е да ме повтаря бронхита,а и като си поема въздух дълбоко се чува хриптене.
Цветелина.Ценова

Мнениеот Dr Haracherova » 20 Авг 2018, 08:49

viktoriya_hristova написа:Здравейте, д-р Харачерова! Мой близък (на 38г.) наскоро прекара пневмония, беше 7 дни на системи с антибиотици, след това още 7 дни антибиотик за вкъщи. От направените рентгенови снимки след лечението, не се вижда проблем, кръвните изследвания са в норма, но има болка в гърдите от ляво. Болката е почти постоянна, а освен това чувства и отпадналост. Да очакваме ли, че постепенно болката ще отшуми и междувременно какви болкоуспокояващи да приема?

Здравейте, по принцип отшумяването на симптомите след пневмония може да продължи дълго време - около месец. Факта, че от направените изследвания не се вижда проблем, говори, че терапията е била успешна и острият период на заболяването е отминал. Остатъчната болка в гръдният кош може да се дължи на това, че пневмонията е била в лява белодробна половина. Има и вероятност да бъде и от неврологичен характер. При изключване на други причини, които могат да предизвикват болка, може да се приемат НСПВ, ако пациента няма проблеми с артериална хипертония и язва на стомаха, като се съобразява дозировка и продължителност на лечение.
Dr Haracherova

Мнениеот veronika19859 » 23 Авг 2018, 19:17

Здравейте! Преди по вече от три седмици започнах да кашлям. Пробвах да пия и смуча сиропи и пастили, но нищо не помогна. Преди три дни отидох при личния лекар. Преслуша ме, гледа ми гърлото, и каза че няма нищо. Изписа ми бронхостоп за смучене, както и едни противоалергични хапчета, в случай че е алергия. Пия ги, купих си и един сироп- Стодал. Никакво подобрение не усещам, даже от деня в който ходих на лекар взех да кашлям още по силно. Не ме боли нищо, нямам температура, не съм отпаднала, обаче тази кашлица е много плашеща. На моменти чак ми се повдига, главата почва да ме боли от напъване. Откакто съвсем се усили усещам едно хриптене в гърлото на моменти. Въпросът ми е може ли да е нещо сериозно, въпреки че не се чува със слушалките? Изобщо, ако не е на какво друго би могло да се дължи? Благодаря предварително за отговора!
veronika19859

Мнениеот Дияна » 15 Окт 2018, 19:13

Днес правиха снимка на дъщеря ми със съмнение за пневмония, моля помогнете ми с резултата. Ще кача снимка от становището на ренгенолога, предварително благодаря
Прикачени файлове
ADFEC550-4998-486C-B5C4-AE2CE6E3E3C9.jpeg
ADFEC550-4998-486C-B5C4-AE2CE6E3E3C9.jpeg (192.27 KiB) Прегледано 86 пъти
Дияна

Мнениеот zagreb » 08 Ное 2018, 10:05

Здравейте!
Имам заболяване Хашимото. Също така съм с прекарана в миналото пневмония и почти всяка година инфекция на горни дихателни пътища. Наляга се влизане в болница. От 3 г. лекуващият лекар ми препоръчва RESPIGARD. Приемам го здрава,но след вземането му започва инфекция на бял дроб. Има ли връзка Хашимото с Респигард и инфекцията?
Благодаря предварително!
zagreb

Предишна

Назад към Белодробни заболявания