Ефективни народни рецепти и съвети при запек и лениви черва

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Lisica » 08 Окт 2018, 14:22

И на мен ми е помагало рбеното масло да се пие, омега 3 дейсва много добре, ама пак си трябва да се промени храненето иначе е временно решение.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот ivan.stoqnov » 08 Окт 2018, 17:59

Туй кокосово масло много го препоръчват, но аз да ви кажа нашия личен опит от него не е много положителен. Жена ми тя нали много книги чете и разни статии, та някъде прочела, че с кокосовото масло в кафето много се отслабва и започна всяка сутрин да си слага. Аз на такива глупости не вярвам и се въздържах. И така седмица 2 с туй нещо в кафето и жена ми казва 1 ден абе тия дънки нещо започнаха много да ми стягат, а уж трябва да осталбвам :lol: Че така резултатът беше 3 кг за 2 седмици, но не надолу, а нагоре :mad: За вас може да е шега, но аз с очите си го видях туй нещо, че мисълта ми е всеки организъм си е различен и това че нещо помахга на някой не означава, че ще е ефективно и при вас. А щом сте с толкова голям проблем, най-добре е наистина да се посъветвате със специалист.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Pipilota » 08 Окт 2018, 18:01

Тея 3 кг за 2 седмици ... с какво бяха подплътени, освен с кокос в кафето? С хлебче, кифлички, бейк ролс, солетки? :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот Stefany_Nik » 17 Дек 2018, 15:59

Някои неща ги знам от моите родители. Например, избягвам да ям варива вечер, просто се усвояват по-бавно. Също и бавните въглехидрати не ям вечер, по обяд евентуално.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Миленита » 26 Мар 2019, 12:35

Такива думи като "завинаги" и "Никога", що се отнася до човешкото здраве, няма как да се използват.
Иначе, за разхлабване знам, че се хапват сини сливи, овесени ядки, праскови, круши. Както и повечко течности и зеленчуци.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Innerlane » 26 Мар 2019, 13:44

Хроничният запек не се лекува дългосрочно. Може да се включат множество опции, има изброени хубави варианти из темата, но ленивите черва си остават лениви и всяко решение е временно. Аз лично нямам ефект от диета с фибри, овесени каши, плодове и зеленчуци, млека и добавки с пробиотици, нито пък ми се отразяват сливови и тем подобни сокове. Периодично пия по някой разхлабващ чай и това е. От таблетките със сена и алое ме боли стомах. Бизакодили и други подобни не бих си причинила. Лактулозата е приемлив вариант, ама не ми се мъкнат лепкави бутилки по цял ден.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта