Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, както и да се консултирате с детски психолог и психотерапевт. Ще получите съвет и професионален отговор от специалисти от различните области.
Д-р Марио Янакиев, Д-р Валери Велев, Красимира Харлова - психолог

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Калина.Лефтерова » 10 Авг 2018, 17:32

Здравейте, д-р Янакиев. Имам дъщеря на годинка и един месец, която за пети път се сдобива с импетиго. Всеки път обхвата и раните са различни. Преди 2 дни отново се появи, като този път даже нямаше мехурчета, просто като следи от ужилено с коприва по крачетата и едно на пръстчето на ръката. Май месец имаше булозно импетиго под мишницата, което мазахме с пиоктанин и бактробан, фусидин. Успяхме да го излекуваме, но не спира да рецидивира. Интересното е, че след направената антибиограма май месец, се оказа, че бактерията е резистентна на фусидин и бактробан, но педиатъра каза да ги мажем. Ето, мажем всеки път и те не спират и не спират да се появяват отново........Сменихме 3 кожни лекаря, но отново сме със стафилококова инфекция. Вече съм отчаяна в опитите си да се отървем от това. Имам и син на 3 години и половина, но той нито веднъж не е боледувал от това. Благодаря ви!
Калина.Лефтерова

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Dr Mario Yanakiev » 14 Авг 2018, 06:18

Здравейте Калина.Лефтерова,
Явно дъщеря Ви има силно намален имунитет и за това рецидивира тази бактериална инфекция на кожата.
Предлагам Ви тази схема за 2 месеца :
--- Сироп Д-рМарио Имунокидс - 2 пъти по 2,5 мл
--- Сулфур 30 сн - по 5 гран. на ден
--- Стафилококцинум 15 сн - по 5 гран. един път седмично.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
Dr Mario Yanakiev

Предишна

Назад към Детски болести