Как да стимулираме имунитета на бебето и детето - съвети, опит, въпроси

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот zlati88 » 04 Юни 2015, 17:00

Здравейте д-р Кисьова искам да попитам дали е нужно дъщеря ми да приема някакви витамини за укрепване на имунитета тя е на година и 3 месеца роди се преждевременно в 35 седмица с тегло 1866 гр. Претърпя и операция на хранопровода стоя почти месец в неонатологията в кувьоз . След като ни изписаха от там се прибрахме и не ни казаха дали да пие някакви витамини или не. Давах и желязо 1 месец и то по моя инициатива и до сега не е приемала други витамини каквито и да е, но според мен е хубаво да пие нещо за подсилване на целия организъм . Понеже не живеем в България, а в Кипър бихте ли ме посъветвали какво мога да и дам да бъде натурално и безвредно и полезно за развитието й! Благодаря предварително!
zlati88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Юли 2014, 00:27

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Юни 2015, 11:49

zlati88 написа:Здравейте д-р Кисьова искам да попитам дали е нужно дъщеря ми да приема някакви витамини за укрепване на имунитета тя е на година и 3 месеца роди се преждевременно в 35 седмица с тегло 1866 гр. Претърпя и операция на хранопровода стоя почти месец в неонатологията в кувьоз . След като ни изписаха от там се прибрахме и не ни казаха дали да пие някакви витамини или не. Давах и желязо 1 месец и то по моя инициатива и до сега не е приемала други витамини каквито и да е, но според мен е хубаво да пие нещо за подсилване на целия организъм . Понеже не живеем в България, а в Кипър бихте ли ме посъветвали какво мога да и дам да бъде натурално и безвредно и полезно за развитието й! Благодаря предварително!


Здравейте,
може да използвате натуралните продукти на Борола, за вашето дете е подходящ приема на Имунобор кидс актив сироп.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Irinata » 22 Юни 2015, 09:45

Здравейте д-р Кисьова!

От седмица на едното ми дете се появяват някакви кафяви петна,които изчезват за 2-3 дни след което ново се появява.Първоначално мислих,че са от падане или другото ми дете нещо я е ощипала,както и мъжа ми твърди но според мен не са синки,ами са си кафяви петна.На,какво може да с едължи това нещо,спад в имунната система или нещо друго,притеснявам се много да не е признак на нещо сериозно.Какво е Вашето мнение и какъв Доктор трябва да посетим.Преди два месеца пусках ПКК профилактично,всичко беше ок,само АСАТ беше 40 при граница до 30 но според педиатърката ни няма повод за притеснение.Иначе,като цяло е здраво дете,почти не боледува,има лека форма на ДЦП вследствие ранно раждане( 7 месец),сега е на 5 г.

Ще очаквам снетърпение Вашият отговор!
Поздрави,Ирина
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Jully » 24 Юни 2015, 15:58

Дъщеря ми не вдига почти никога температура и доста бързо я лекувам.Винаги ѝ правя компресите с извара, докато малкия гори винаги от температура и при него тези компреси няма как да се приложат, докато не се свали температурата. Тогава давам винаги ефералган, знам за идеята организма да си сваля по малко температурата и т.н. но за мен е страшно да се стои с много висока температура, по-добре едно лекарство, пред това да се гърчи с часове на ръба на критичните стойности.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1363
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Юни 2015, 12:49

Irinata написа:Здравейте д-р Кисьова!

От седмица на едното ми дете се появяват някакви кафяви петна,които изчезват за 2-3 дни след което ново се появява.Първоначално мислих,че са от падане или другото ми дете нещо я е ощипала,както и мъжа ми твърди но според мен не са синки,ами са си кафяви петна.На,какво може да с едължи това нещо,спад в имунната система или нещо друго,притеснявам се много да не е признак на нещо сериозно.Какво е Вашето мнение и какъв Доктор трябва да посетим.Преди два месеца пусках ПКК профилактично,всичко беше ок,само АСАТ беше 40 при граница до 30 но според педиатърката ни няма повод за притеснение.Иначе,като цяло е здраво дете,почти не боледува,има лека форма на ДЦП вследствие ранно раждане( 7 месец),сега е на 5 г.

Ще очаквам снетърпение Вашият отговор!
Поздрави,Ирина


Здравейте,
не бих могла да кажа от какво са тези петна, без да съм ги видяла, затова е добре, когато се появят веднага да ги снимате и да го заведете на преглед при Педиатър. Ако отново се появят е добре да направите отново кръвна картина.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимн

Мнениеот Kaya » 12 Авг 2015, 09:51

sanya написа:За високата температура съм най-доволна от свещичките Ефералган - много бързо я свалят. Иначе си имам и Нурофен вкъщи, и го давам, ако температурата е по-ниска от 39 градуса. Моята педиатърка ми е казала до 38 градуса да не давам никакви лекарствени препарати, защото организма се опитва сам да се справи с проблема... Лошото е, че децата много бързо вдигат висока температура и има опасност да направят гърч.

Гърчовете могат да се случат и на 37 градуса, ако е предразположена, така че това не е вярно :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2538
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Rali_hr » 12 Авг 2015, 11:15

Според мен няма начин да се справите с болестите на детето. Все ще си изгради имунитет когато му дойде времето, колкото и хапчета да давате профилактично.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3053
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Kremiliya » 12 Авг 2015, 13:12

Rali_hr написа:Според мен няма начин да се справите с болестите на детето. Все ще си изгради имунитет когато му дойде времето, колкото и хапчета да давате профилактично.

до някъде си права, ама все пак ние като родители трябва да му помогнем да си оправи и подсили имунитета :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1726
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Когато детето ни често боледува... Да си помогнем взаимно!

Мнениеот Malina » 12 Авг 2015, 14:36

В градината има някои деца, които много боледуваха в 1-ва група, почти не ги виждахме. За щастие сега не е така, но пък за сметка на това в момента други боледуват, така че май наистина трябва да се изгради имунитет, но в никакъв случай не бива да се забравя витаминозното и правилно хранене, което да помага на детето да се справя с вирусите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2130
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот marianka83 » 19 Авг 2015, 16:35

Здравейте д-р Кисьова, искам да попитам за детенце на 2 г. и 2 месеца, предстои му да тръгне на ясла от октомври, какво да давам за подсилване на имунитета. За сега давам само водоарсли на аквсорс. Детето е поддатливо на постоянни задни хреми, от които през нощта и рано сутрин след сън силно кашли.Имам чуството , че секретите задните се превърнаха в хронични
marianka83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2015, 16:32

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта