Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vvv » 19 Окт 2014, 08:41

Въпросът ми към Вас е тъй като преди 2 год. и половина съм боледувала от хепатит А, възможно ли е при кръвотечението при полов акт да се зарази партньора?
vvv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Окт 2014, 08:30

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2014, 15:15

bvelikova72 написа:Имате ли мнение за препарата Сетразин и ползата от него при лечение на микоплазми?

Здравейте, bvelikova72!

Считам, че е уместно да се използва!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Окт 2014, 15:19

vvv написа:Въпросът ми към Вас е тъй като преди 2 год. и половина съм боледувала от хепатит А, възможно ли е при кръвотечението при полов акт да се зарази партньора?

Здравейте, vvv!

Няма да заразите партньора си! Хепатит А не се предава по този начин!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот zlatomirtopalov » 22 Окт 2014, 21:14

Доктор Тодева ,казвам се Златомир и Ви пиша относно нещо на което ,не мога да намеря отговор.Преди 2 години,когато бях в 8 клас имах проблем с пениса.Подвижната кожичка беше с много тесен отвор и се наложи да ме оперират.Лекарят ми обясни ,че има два вариянта .Единия е да бъде премахната част от кожичката ,а другия е тя да бъде напълно изрязана.На мен беше приложен вторият вариянт ,защото според него при частичното изрязване има опасност от ново срастване и стесняване и налагане на нова операция,а и оставя недобър външен вид.След като кожичката ми беше напълно изрязана, главичката остана винаги изцяло оголена.Това ми създаде проблеми ,защото когато главичката се допира до плата на гащите няма проблем,но когато започне да се търка в плата ,е доста неприятно.. В боксерките пенисът непрекъснато се клати и мести ,което причинява постоянно триене на главичката в тях. Поради това аз започнах да нося само слипове. С тях пениса стои фиксиран в едно положение ,а търкане има само когато получавам ерекция. Наскоро обаче прочетох,че при носенето на слипове тестисите се затоплят, увреждат и трябва да се носят боксерки.
Аз съм готов да стисна зъби и започна да нося само боксерки ,за да предпазя тестисите.Страхувам се обаче да не се увреди главичката от това,че постоянно ще се търка в боксерките.За това искам преди това, да се консултирам с Вас!Мерси в аванс!
zlatomirtopalov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2014, 21:12

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Окт 2014, 13:47

zlatomirtopalov написа:Доктор Тодева ,казвам се Златомир и Ви пиша относно нещо на което ,не мога да намеря отговор.Преди 2 години,когато бях в 8 клас имах проблем с пениса.Подвижната кожичка беше с много тесен отвор и се наложи да ме оперират.Лекарят ми обясни ,че има два вариянта .Единия е да бъде премахната част от кожичката ,а другия е тя да бъде напълно изрязана.На мен беше приложен вторият вариянт ,защото според него при частичното изрязване има опасност от ново срастване и стесняване и налагане на нова операция,а и оставя недобър външен вид.След като кожичката ми беше напълно изрязана, главичката остана винаги изцяло оголена.Това ми създаде проблеми ,защото когато главичката се допира до плата на гащите няма проблем,но когато започне да се търка в плата ,е доста неприятно.. В боксерките пенисът непрекъснато се клати и мести ,което причинява постоянно триене на главичката в тях. Поради това аз започнах да нося само слипове. С тях пениса стои фиксиран в едно положение ,а търкане има само когато получавам ерекция. Наскоро обаче прочетох,че при носенето на слипове тестисите се затоплят, увреждат и трябва да се носят боксерки.
Аз съм готов да стисна зъби и започна да нося само боксерки ,за да предпазя тестисите.Страхувам се обаче да не се увреди главичката от това,че постоянно ще се търка в боксерките.За това искам преди това, да се консултирам с Вас!Мерси в аванс!

Здравейте, zlatomirtopalov!

Не се притеснявайте излишно. Носете, такова бельо каквото Ви е удобно. По принцип е вярно, че е добре тестисите да не са пристегнати с бельо, дънки или други тесни дрехи, за да не се влоши качеството на спермата. Това има значение за създаването на поколение. Възможно е да редувате носенето на различно бельо и дрехи!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот s@sheto » 07 Ное 2014, 19:55

Здравейте д-р. Тодева.
Преди 20 дни след случаен секс имах теч от пениса и болки при уриниране. На своя глава си купих антибиотик цефиксим400 и го пих пет дни без ефект и след това си купих доксициклин. На втория ден от приемането на доксициклина теча спря и всичко каточели се оправи, но след ден два започнаха болки в тестисите- четох, че тази болка се казва епидидимит. Продължих да пия доксациклина до 10 -тия ден, но болките си останаха.
Отидох на лекар, обясних проблема подробно и лекарката ме поуспокуи и ми предписа Пансеф за 5 дни - кето си е цефиксим с друго име. Болката не отшумява и се притеснявам много. Дайте някакъв съвет какво да правя.
s@sheto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2014, 19:29

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:33

s@sheto написа:Здравейте д-р. Тодева.
Преди 20 дни след случаен секс имах теч от пениса и болки при уриниране. На своя глава си купих антибиотик цефиксим400 и го пих пет дни без ефект и след това си купих доксициклин. На втория ден от приемането на доксициклина теча спря и всичко каточели се оправи, но след ден два започнаха болки в тестисите- четох, че тази болка се казва епидидимит. Продължих да пия доксациклина до 10 -тия ден, но болките си останаха.
Отидох на лекар, обясних проблема подробно и лекарката ме поуспокуи и ми предписа Пансеф за 5 дни - кето си е цефиксим с друго име. Болката не отшумява и се притеснявам много. Дайте някакъв съвет какво да правя.

Здравейте, s@sheto!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!
Считам, че при Вас е задължително да се направи изследване на еякулат, за да се открие каква е инфекцията!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот shoko » 26 Ное 2014, 20:56

Здравейте! Всичко при мен започна преди около година когато след мастурбация( може би протриване) на следващия ден имах ужасно възпаление на главичката.Оставих нещата така за около 4-5 дена и спазвах доста добра хигиена.Червените петна започнаха да изчезват, но на тяхно място оставаха пъпчици, които след 1-2 дена започнаха да стават бели и се обелиха. До този момент нямах нито сърбеж, нито лоша миризма. След като всичко се поутеши остана само 1 червена малка точица, която е гладка и не ми създава проблеми. Реших да отида на кожен лекар и му разказах всичко.Без изследвания ми каза че са гъбички и ми изписа Дактакорт за 7-8 дена.Към края на мазането кожата ми стана много червена и се сбръчка.След това същия лекар ми изписа Гентамицин за мазане и след него кожата ми се обели, но остана червена и с лоша миризма(така прекарах 5-6 месеца). Един ден от нищото кожата започна да се бели и да пада с доста силен сърбеж. Отидох отново на лекар като вече ми направиха изследване и се оказа, че е Кандида, която мажех 1 седмица с Клотримазол и ми подейства сравнително добре, но 2-3 дена след като спрях кожата отново се зачерви и започна да се бели както предния път.Не знам дали си въобразявам, но започна леко да ми пари при уриниране.През всичкото това време си пуснах и изследване на еякулат и стерилна урина, които са си в норма.Тази седмица отново ми взеха натривка от пениса за изследване като за голяма моя изненада излезе enterococcus faecalis, а аз мисля, че тази бактерия няма как да ми създаде тези проблеми, защото няма как да се намира там.Написах всичко с подробности, защото където и да отида на лекар, никой не ме слуша, а само ме прекъсват и ми изписват кремчета, които са за овлажняване на кожата и т.н. Между другото от малък като се мия със сапун доста започва да ми щипе в уретрата. Сега използвам бебешки сапун, но това щипене си остана. Моля за съвет по двата проблема! Благодаря!
shoko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2014, 20:27

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот slaveyko_deyanov » 27 Ное 2014, 21:55

Доктор Тодева ,аз се казвам Славейко и съм на 17 години.Точно преди месец и половина ми направиха операция ,която на английски се казва Circumcision, а причината беше стесняване на кожичката.Всички конци одавна паднаха и всичко зарастна.Искам да ви попитам време ли е вече да започна да издърпвам кожата от ствола на пениса ,която е доста надиплена по него обратно върху главичката, както правех преди операцията или още е рано?Аз се опитах ,като прехвърлих кожата от ствола върху главичката,но след като я пуснах тя веднага се смъкна и надипли обратно зад главичката .Чудя се защо кожата не може да се задържи върху главичката за да я покрие,да не би да избързвам?Притеснявам се обаче ,защото вече месец и половина главичката е постоянно оголена .До колкото зная , главичката винаги трябва да се покрива с кожичката ,защото ако се оставя оголена се уврежда.Това вярно ли е?В болницата не ми казаха абсолютно нищо относно това ,кога трябва да започна да връщам кожата.Закъснял ли съм и трябва по- настойчиво да издърпвам надиплената кожа от ствола за да се задържи върху главичката?Моля ви посъветвайте ме, какво да направя?
slaveyko_deyanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2014, 21:52

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2014, 15:48

shoko написа:Здравейте! Всичко при мен започна преди около година когато след мастурбация( може би протриване) на следващия ден имах ужасно възпаление на главичката.Оставих нещата така за около 4-5 дена и спазвах доста добра хигиена.Червените петна започнаха да изчезват, но на тяхно място оставаха пъпчици, които след 1-2 дена започнаха да стават бели и се обелиха. До този момент нямах нито сърбеж, нито лоша миризма. След като всичко се поутеши остана само 1 червена малка точица, която е гладка и не ми създава проблеми. Реших да отида на кожен лекар и му разказах всичко.Без изследвания ми каза че са гъбички и ми изписа Дактакорт за 7-8 дена.Към края на мазането кожата ми стана много червена и се сбръчка.След това същия лекар ми изписа Гентамицин за мазане и след него кожата ми се обели, но остана червена и с лоша миризма(така прекарах 5-6 месеца). Един ден от нищото кожата започна да се бели и да пада с доста силен сърбеж. Отидох отново на лекар като вече ми направиха изследване и се оказа, че е Кандида, която мажех 1 седмица с Клотримазол и ми подейства сравнително добре, но 2-3 дена след като спрях кожата отново се зачерви и започна да се бели както предния път.Не знам дали си въобразявам, но започна леко да ми пари при уриниране.През всичкото това време си пуснах и изследване на еякулат и стерилна урина, които са си в норма.Тази седмица отново ми взеха натривка от пениса за изследване като за голяма моя изненада излезе enterococcus faecalis, а аз мисля, че тази бактерия няма как да ми създаде тези проблеми, защото няма как да се намира там.Написах всичко с подробности, защото където и да отида на лекар, никой не ме слуша, а само ме прекъсват и ми изписват кремчета, които са за овлажняване на кожата и т.н. Между другото от малък като се мия със сапун доста започва да ми щипе в уретрата. Сега използвам бебешки сапун, но това щипене си остана. Моля за съвет по двата проблема! Благодаря!

Здравейте, shoko!

Последното, което е изолирано е чревна бактерия и има риск да попадне върху пениса най-вече при анален полов контакт. Такива контакти крият риск да се появи и парене при уриниране!
Повишен риск от инфекции има и в случаите когато кожичката е по-прилепнала към главичката на половия член!
Според мен имате нужда и от лечение през устата, за да се прекъсне порочния цикъл, който се е завъртял с наличието на патологична флора!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта