Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот mangusta » 29 Юли 2014, 14:20

За пръв път опитах чийзкейк в едно ресторантче за здравословно хранене. От тогава се влюбих в него и не смея да опитам друг, за да не разваля мнението си за чийзкейка като цяло :D

Много ми се иска да направя чийзкейк и вкъщи, но по същата причина се притеснявам.
Последният път, когато си поръчах чийзкейк, отново в това ресторантче се опитах да разгадая от какво е направен, но няма как, много е вкусен и въпреки това не мога да разбера какво съдържа!

Правили ли сте вкъщи домашен чийзкейк и става ли наистина толкова вкусен, както тези по сладкарниците? Искрено се надявам някой да сподели рецепта!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот donni » 29 Юли 2014, 14:25

Няколко пъти съм опитвала чийзкейк, но не ми хареса, твърде безвкусен ми се струва. Веднъж опитах да направя вкъщи, но изварата беше твърде солена и пак не ми хареса :(
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот zheleva212 » 30 Юли 2014, 11:04

имам приятелка, която прави много вкусен чийзкейк с натурален шоколад, но никога не съм й искала рецептата, понеже знам, че няма да седна да го направя :D явно и домашния чийзкейк може да бъде толкова вкусен, въпрос на правилни продукти и рецепта
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот tonixxl » 31 Юли 2014, 11:41

Боровинков чийзкейк


За кейка:
½ ч. ч. безсолно масло , ½ ч. ч. захар
1 яйце , 1 ч. л. ванилия
2 ч. ч. универсално брашно
2 ½ ч. л. бакпулвер , ¼ ч. л. сол , ½ ч. ч. мляко
За плънка с крема сирене:
240 гр. сирене крема на стайна температура
¼ ч. ч. захар , 1 ч. л. ванилов екстракт
1 яйце , 2 ч. ч. боровинки
За хрупкав топинг:
1/3 ч. ч. захар , 1/3 ч. ч. брашно
½ ч. л. канела , 3 с. л. безсолно масло
Приготвяне:
Кейка:
Загрейте фурната на 180 градуса.
Смесете маслото и захарта, докато се получи пухкава и бледо жълта смес. Добавете яйцето и ванилията и разбийте сместа.
Пресейте заедно брашното, бакпулвера и солта. Редувайте добавяне на сухи съставки и мляко към маслото и хубаво разбърквайте. Прехвърлете сместа в съд за кейк и я разпределете равномерно. Поръсете тестото с боровинки.
Плънка:Разбийте сиренето на гладка паста. Постепенно добавяйте захар. Добавете ванилия и разбъркайте. Добавете яйце и отново разбъркайте.Сипете плънката върху тестото. Отгоре й сипете боровинките.
Хрупкав топинг:
В малка купа смесете захарта, брашното и канелата. С пръсти натрошете маслото в сместа и го разбъркайте, докато се получат едри маслени топчета. Поръсете сместа върху боровинките. Печете кейка 50-60 минути. Охладете го добре преди да го нарежете.
tonixxl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Юли 2014, 11:38

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот Nightmare » 31 Юли 2014, 12:26

tonixxl написа:Боровинков чийзкейк


За кейка:
½ ч. ч. безсолно масло , ½ ч. ч. захар
1 яйце , 1 ч. л. ванилия
2 ч. ч. универсално брашно
2 ½ ч. л. бакпулвер , ¼ ч. л. сол , ½ ч. ч. мляко
За плънка с крема сирене:
240 гр. сирене крема на стайна температура
¼ ч. ч. захар , 1 ч. л. ванилов екстракт
1 яйце , 2 ч. ч. боровинки
За хрупкав топинг:
1/3 ч. ч. захар , 1/3 ч. ч. брашно
½ ч. л. канела , 3 с. л. безсолно масло
Приготвяне:
Кейка:
Загрейте фурната на 180 градуса.
Смесете маслото и захарта, докато се получи пухкава и бледо жълта смес. Добавете яйцето и ванилията и разбийте сместа.
Пресейте заедно брашното, бакпулвера и солта. Редувайте добавяне на сухи съставки и мляко към маслото и хубаво разбърквайте. Прехвърлете сместа в съд за кейк и я разпределете равномерно. Поръсете тестото с боровинки.
Плънка:Разбийте сиренето на гладка паста. Постепенно добавяйте захар. Добавете ванилия и разбъркайте. Добавете яйце и отново разбъркайте.Сипете плънката върху тестото. Отгоре й сипете боровинките.
Хрупкав топинг:
В малка купа смесете захарта, брашното и канелата. С пръсти натрошете маслото в сместа и го разбъркайте, докато се получат едри маслени топчета. Поръсете сместа върху боровинките. Печете кейка 50-60 минути. Охладете го добре преди да го нарежете.

Току-що обядвах, но бързо бързо отново огладнях, звучи просто невероятно. Много благодаря, със сигурност ще опитам и не изглежда трудно
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот Snejna » 04 Дек 2014, 10:21

Интересна рецепта, този кейк няма ли да стане не точно чийзкейк по тази рецепта ? :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот Kremiliya » 06 Фев 2015, 14:43

Винаги съм мислила, че чийзкейка не се пече, като изключим блата, а тази рецепта отгоре има печене..?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот Krum » 06 Фев 2015, 15:03

И аз съм си мислил, че не се пече, за щастие продават по магазините никога не ми се е налагало да си правя, а много го обичам :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот mix_twix » 06 Фев 2015, 16:25

Може може, иа з си търся добра рецепта и си намерих една сякаш и мисля да пробавм !:)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Чийзкейк вкъщи – може ли да стане толкова вкусен?

Мнениеот Anka » 13 Фев 2015, 16:28

Мисля да направя чийзкейк у дома най-накрая и да си хапна, само ме изкушавате с различни рецепти и мисля, че няма да устоя на изкушението повече, утре за деня на загубените ще направя! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта