Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Ginger » 06 Апр 2015, 15:58

Преди два дни сестра ми беше на гости и понеже не знаеше за какво да се приготви, а ние решихме да направим вечерта малко по-специална, й дадох моите гримове, за да се наконти.

Така де и аз направих същото след нея, но на следващия ден и двете се оказахме с възпалени очи и се наложи да отидем на кабинет, тъй като имахме чувството, че ще ни изтекат очите :|
S1.jpg
S1.jpg (19.23 KiB) Прегледано 1525 пъти
До сега никога не ми се беше случвало да ми се възпалят очите, нито съм имала някога ечемик, а редовно използвам тази очна линия, от която си сложихме и двете, съответно не е от нея, :idea: а възможно ли е сестра ми да ни е докарала възпалението, а очната линия успешно да го е разнесло? :shock: :?

Според вас как е възможно да се окажем и двете със сестра ми с възпаление на очите, само след една очна линия, като цяло грима може ли да направи това? :?:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Malina » 06 Апр 2015, 16:12

Ако сте си слагали очна линия нейде из окото нормално, аз ползвам само отгоре, внимавам и със спирала, защото след това ми се възпаляват очите. А и ако е ползвал някой друг твоята очна линия може да сте си "лепнали" нещо, затова гримовете трябва да се ползват само от един човек :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот exotic » 06 Апр 2015, 16:13

Оо напълно възможно е да е от очната линия, особено ако си я ползвала дълго време, те там си се развъждат разни бацилчета, затова е добре и да се подменят на 3 месеца, поне така съм чувала за спиралата, явно важи и за очната линия!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Bambaa » 06 Апр 2015, 16:17

На мен често ми се случва като си слагам очна линия в началото на окото и да се събира в самото кладенче, но не ми се е възпалявало, но ако си я ползвала дълго, не е изключено!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Malina » 06 Апр 2015, 16:32

exotic написа:Оо напълно възможно е да е от очната линия, особено ако си я ползвала дълго време, те там си се развъждат разни бацилчета, затова е добре и да се подменят на 3 месеца, поне така съм чувала за спиралата, явно важи и за очната линия!

Така ли?! Не знаех! А ако ползвам спирала и очна линия веднъж на месеца трябва ли на 3-тия месец да я подменя? :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Slavena » 06 Апр 2015, 16:48

Случайно се е случило, аз ползвам всеки ден очна линия, дори си слагам във водната линия и нямам проблеми.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Mon_ton » 06 Апр 2015, 17:11

Всичко е възможно.. :) Но побързай да хвърлиш очната линия ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2015, 10:29

Ако си слагате очна линия вътре в окото хаха ;)) Иначе според мен за да има проблем би следвало да е имало преди това възпаление, което ви е заразило. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот FramarLekari » 07 Апр 2015, 14:58

Ginger написа:Според вас как е възможно да се окажем и двете със сестра ми с възпаление на очите, само след една очна линия, като цяло грима може ли да направи това? :?:


Здравейте, Ginger!

Напълно възможно е развитието на реакция на възпаление или свръхчувствителност при употреба на козметични средства. Повече информация може да прочетете тук: Контактен дерматит от козметични средства, неуточнен мкб L25.0.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Възможно ли е очната линия да ни докара възпаление?

Мнениеот qwerryyy » 07 Апр 2015, 15:33

На мен пък ми се случва обикновено да имам възпаление, като ползвам спирала, затова не си слагам ;))
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта