Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот Lilly_milly » 22 Юни 2015, 15:41

Все ми се вижда, че хабя адски много енергия в чистенето и се надявам това да са калории, иначе какво друго може да е, но кофти е, че не виждам промяна в теглото си :|

Стана ми интересно, дали според вас, докато изпълняваме домакинските си задължения е възможно да топим калории и в кои от случаите това може да даде ефект, така че да отслабнем :roll:
woman-cleaning.jpg
woman-cleaning.jpg (17.01 KiB) Прегледано 999 пъти
Със сигурност докато мия прозорци хабя най-много енергия и нерви, ама мога ли всяка седмица да ги търкам, ще се напукат :lol: :lol:
Според вас кое от домакинските задължения топи най-много калории и какво да направим, за да се топим малко или много по този начин, така и така се движим и морим :?:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот LEILA » 22 Юни 2015, 15:44

100 на 100 топим, ама работата е, че след това доста бързо си ги набавяме обратно :idea: А аз не мога да си представя, че всеки ден ще хвана бърсалките и подобни, за да вляза във форма, предпочитам да спортувам пред това да търкам пода, например :D
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот ramimni » 22 Юни 2015, 15:52

LEILA написа:100 на 100 топим, ама работата е, че след това доста бързо си ги набавяме обратно :idea: А аз не мога да си представя, че всеки ден ще хвана бърсалките и подобни, за да вляза във форма, предпочитам да спортувам пред това да търкам пода, например :D

Е, не е лошо да се поизпотиш докато чистиш, апък вярно и аз не чистя всеки ден, ама за веднъж - два пъти в седмицата, пак си е полза! :)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот mix_twix » 22 Юни 2015, 16:29

Ако чистите по-често ще топите повече калории, аз като изчистя у нас и измия под, избърша прах и пусна прахосмукачка съм се припотил яко!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот kauda » 22 Юни 2015, 17:06

Когато съм отслабвала най-много беше времето, в което бях станала педантична. ;) Всичко у нас бършех по няколко пъти на ден, включително и пода. Идеята за черни крака и чорапи ме побъркваха хаххаха :) така ч еима начини да бъдете и слаби и у вас да е подредено, двете вървят ръка за ръка. ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот Lisica » 22 Юни 2015, 17:14

Аз се чудя, защо майка ми има толкова добра фигура, а то ще е сигурно заради 3-те деца. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот Mon_ton » 23 Юни 2015, 11:14

Може да се поддържа и така добрата фигура, ако обичате повече да чистите защо да не, пък и подскоците на хубава музика могат да свалят още няколко килца. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот qwerryyy » 23 Юни 2015, 11:23

Чак пък да се свалят килограми няма как да се получи, затова има фитнеси и упражнения, а не само чистене с прахосмукачката.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Юни 2015, 11:33

qwerryyy написа:Чак пък да се свалят килограми няма как да се получи, затова има фитнеси и упражнения, а не само чистене с прахосмукачката.

И аз съм на това мнение, може малко да е физическо упражнение и натоварване факт, но това не е фитнес, освен ако не сте професионални чистачки.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Дали топим калории, докато изпълняваме домакинските си задължения?

Мнениеот kauda » 23 Юни 2015, 14:21

marsu написа:
qwerryyy написа:Чак пък да се свалят килограми няма как да се получи, затова има фитнеси и упражнения, а не само чистене с прахосмукачката.

И аз съм на това мнение, може малко да е физическо упражнение и натоварване факт, но това не е фитнес, освен ако не сте професионални чистачки.

Aааа, не е така, ако се чисти по 10 пъти на ден познайте дали не се сваля :)) разбира се кардио тренировка не може да се сравнява с чистене ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта