Пълноценните домашни веган манджи

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот YoLindi » 19 Яну 2016, 11:58

Привет!
Предполагам ще получа доста критики и коментари от типа - ти луда ли си, но все пак за мен е много важно да се посъветвам!
Все повече започнах да се отвращавам от мляко, млечни продукти, яйца и прочее, затова съм решила съвсем да ги изхвърля от менюто си! За целта, обаче, трябва да се науча да се храня пълноценно. Затова се чудя какви храни е добре да използвам по-често в домашните си веган манджи и какви предложения можете да ми дадете вие?

Всъщност колкото повече чета, все повече се убеждавам, че не е никак лесно да си веган, трябва да се храниш наистина здравословно и пълноценно, а по ресторантите нямаш кой знае какъв избор или пък не можеш да отидеш да си вземеш нещо набързо за хапване от магазина. Затова трябва да се грижиш сам за себе си и здравословните си нужди, а бас държа, че всичко си е много вкусно :idea: Но кой отказва предложения... а и дори заклетите месочдни не биха могли да устоят на това :smile: :smile:
20150228-vegan-loaded-queso-dip7.jpg
20150228-vegan-loaded-queso-dip7.jpg (38.3 KiB) Прегледано 2494 пъти
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот Lollipop » 19 Яну 2016, 12:33

Това на снимката не знам какво е, но изглежда невероятно. :) Ако не искаш да залагаш на супер храните, които са доста скъпи, мисля можеш да си хапваш разнообразни зеленчуци, гъби, и най-важното за една веган диета мисля, че са бобовите култури и зърнените. :) можеш да си разделиш дните от седмицата така, че да си съставиш пълноценно меню, от което да не ти липсва нищо.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот lini_leni » 19 Яну 2016, 14:22

Lollipop написа:Това на снимката не знам какво е, но изглежда невероятно. :) Ако не искаш да залагаш на супер храните, които са доста скъпи, мисля можеш да си хапваш разнообразни зеленчуци, гъби, и най-важното за една веган диета мисля, че са бобовите култури и зърнените. :) можеш да си разделиш дните от седмицата така, че да си съставиш пълноценно меню, от което да не ти липсва нищо.

Ти си много права, ама тя пита какво да яде, т.е. как ще може да си състави пълноценна диета. Според мен салатите, като към тях добавени кълнове от различни смемена, ядки и бобови култури са чуден избор, а е 100% вярно, че зърнено-бобовите са много важни, но е важно и да се приемат по правилния начин и съотношение, например в елдата се съдържат големи количества от много и важни за тялото ни вещества, затова е добре да се информира за хрнаителната стойност на всяко нещо, така че да не се получи вид дупка. :grin:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот Elica » 19 Яну 2016, 14:43

Мисля, че е много крайно да се отричаш от млечните продукти. С каква цел го правиш - отслабване или по вкусови причини?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот bojo_kolev » 19 Яну 2016, 16:06

Много от националните ни манджи са веган, като се замислиш, то боб-чорба, леща под всякакви разновидности, картофи-също, като добавиш и ряпа за салата с моркови и семена/кълнове - достатъчно пълноценно ти е менюто, особено ако се храниш със сезонните зеленчуци.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот nadqta » 19 Яну 2016, 16:24

Абе не мога да кажа, че това е възможно най-пълноценната храна, ама този дип изглежда страаашно вкусен, не мога да отрека. Лошото е, че зимата много се ограничава избора на чисти плодове и зеленчуци, защото са си пластмасови повечето, апък това не би могло да ти донесе повече ползи, а по-скоро вреди :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2016, 16:44

Аз се чудя какво мислите за смесването на много бобови храни едновременно - няколко вида боб, леща, нахут в едно ядене?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот nadqta » 19 Яну 2016, 17:35

S_Milenska написа:Аз се чудя какво мислите за смесването на много бобови храни едновременно - няколко вида боб, леща, нахут в едно ядене?

Много рядко се смесват, като цяло, но не мисля, че е много ок, тъй като много се надува корема от тях, не заради друго :idea: :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот Rali_hr » 19 Яну 2016, 17:39

Aз също не съм съгласна, особено като става въпрос за по-тежки като боб и леща, айде да смесиш малко просо с леща как да е, но тези вече стават тежки комбинации, които определено не са полезни за стомаха. Тове че се храним разнообразно и пълноценно не бива да ни превръща в хора, които се стремят да експериментират със здравето си. Направило ми е впечатление и огромната комбинация от такива съставки на детските менюта от амбициозни майки.. излишно е :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Пълноценните домашни веган манджи

Мнениеот MerryPop » 19 Яну 2016, 18:16

Rali_hr написа:Aз също не съм съгласна, особено като става въпрос за по-тежки като боб и леща, айде да смесиш малко просо с леща как да е, но тези вече стават тежки комбинации, които определено не са полезни за стомаха. Тове че се храним разнообразно и пълноценно не бива да ни превръща в хора, които се стремят да експериментират със здравето си. Направило ми е впечатление и огромната комбинация от такива съставки на детските менюта от амбициозни майки.. излишно е :)

Хмм, не зная дали тези експерименти се увенчават с кой знае какъв успех, след втория път все трябва да се усетят за какво иде реч и от какво идва дискомфорта при детето, то при възрастните не е ок, какво остава за малките човеци!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта