КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот tancheto_198444 » 31 Мар 2011, 11:51

Трябва ли да има проблем със зъбките или просто профилактично?
tancheto_198444
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Мар 2011, 10:10

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот Ivaylo » 31 Мар 2011, 12:06

Винаги профилактично, през разни периоди от време!
Иначе, всеки месец, по спешност... :cry:
Като дете много ме беше страх от зъболекари.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот FramarModDesi » 31 Мар 2011, 13:24

На мен ми се наложи да заведа детето си на зъболекар още на 6 годинки, и тъй като мен много ме е страх от зъболекари(като, че ли има за какво, те не убиват хора) си наложих да не пренасям страха си върху нея. Държах се стоически докато й извадят млечното зъбче и така тя не плака, това е добър пример според мен за младите майки,които тепърва им предстои да въведат децата си в кабинета на стоматолога.
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот mary jane » 31 Мар 2011, 22:50

Аз бих предложила профилакточен преглед още докато е на година две, естесвено преди това може да се консултирате с личния педиатър, дали е необходимо.
Казвам го защото моят племенник е на 1,5г. и се оказа, че има проблеми със зъбките - нездрав емайл и зъбчето започва да се рони от венеца към върха. Така още бебенце му паднаха две зъбчета отгоре. Бебешки млечни зъбки, представяте ли си! :o Сега сестра ми ще го води на детски ортодонт, за да направи диагноза и съответно някакво лечение. Много неприятно, но стоскам палци всичко да е наред.
Ако някой е имал подобен проблем, може да сподели, за да знам какво ни очаква занапред. :roll:
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот magito_hris » 06 Апр 2011, 14:42

Според мен трябва да заведете на зъболекар своето дете още като му се появят повечето зъбки. Моята зъболекарка, така ми обясни. Аз му давам и Зимафлуор по нейна препоръка.
magito_hris
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Апр 2011, 14:36

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот Tarolita » 06 Апр 2011, 15:34

Оралното детско здраве е силно неглижирано в България, факт.
За първи път заведох дъщеря си, когато беше на около 2.5 години. От този момент нататък, на всеки 6 месеца задължително я водя на профилактичен преглед. Няма страх от зъболекари, макар да е имала и болезнен опит.:)
Tarolita
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Апр 2011, 14:49

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот FramarAdmin2 » 19 Апр 2011, 13:24

Едно от хубавите неща, които беше направил комунизма е да се грижи за здравето на децата при това безплатно, спомените ми бяха свързани с извеждането ни от час за профилактични прегледи при стоматолога в училище. Днес открих, че тази практика се възражда в община Варна, похвално господа, управленци!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот HealthyBoy » 18 Май 2011, 20:07

Според мен трябва да се води често на профилактика, но не знам от кога точно да се започне.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот southern_sun » 20 Май 2011, 13:00

HealthyBoy написа:Според мен трябва да се води често на профилактика, но не знам от кога точно да се започне.

Е в най-ранна детска възраст. Според мен след третата година е най-удачно.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: КОГА ДА СЕ ЗАВЕДЕ ДЕТЕТО НА ЗЪБОЛЕКАР

Мнениеот funda » 07 Юни 2011, 13:46

tancheto_198444 написа:Трябва ли да има проблем със зъбките или просто профилактично?


Добре е да се заведе профилактично още към третата година да се види след като млечните зъби се покажат дали е всичко наред.
funda
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Апр 2011, 20:52

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта