Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.
Правила на форума
Добави отговор

Re: Какво да му подарим за празника? – вашите идеи

11 Фев 2013, 13:45

Така е...Любовта на мъжа минава през стомаха и тъй като празника се пада през работен ден се отказах от идеята за екскурзия и смятам да сготвя нещо вкусно...Попаднах на една рецепта, която ми допадна - салата Сърце от сърца.
Ако и вашата половинка е почитател на месните ястия, предлагам да го изненадате с тази салта.
Необходими продукти
• 2 бр. свински сърца
• 2 глави лук
• Десетина кисели краставички
• 1 ч.ч. орехи
• 150 г кашкавал
• краставици и зелени маслини за украса
• 250 г майонеза
• 1 морков

Как да приготвим салатата?
Сваряваме сърцата и ги нарязваме на дребно. Към тях се прибавят нарязания и задушен лук и киселите краставички.Прибавяме още смлените орехи, майонезата, настърганите кашкавал и морков. Оформя се като сърце и се украсява с краставиците и маслините. Друг вариант е кашкавала да се настърже отгоре и да се запече леко и тогава да се украси.

Re: Какво да му подарим за празника? – вашите идеи

11 Фев 2013, 14:02

Да му сготвим е подходящ избор, но не е ли по тематично някакво сладко изкушение...
Предлагам ви да направите джинджифилови любовни сърчица

Продукти
2.5 ч. ч. брашно
2 ч. л. канела
1.5 ч. л. джинджифил на прах
0.5 ч. л. млян карамфил
щипка сол
1 ч. ч. маргарин
0.5 ч. ч захар
1/3 ч. ч. мед
1 яйце
Приготвяне:
Смесете брашното, джинджифилът, канелата, карамфилът и солта. Разбийте маргаринът, захарта, медът и яйцето. Съберете двете смеси и от тях замесете тесто, което се изстудява и разточва на кора с дебелина 1 см. Изрежете сърца с помощта на формички. Любовните сърчица се пекат в силна фурна 15 - 20 минути, докато станат златисти на цвят.

Re: Как да й изберем подарък за Св. Валентин?

12 Фев 2013, 12:40

Най - умилителният подарък за една жена е сладък домашен любимец!
Кученце, котенце, зайче - истинските представители на животинския свят са къде-къде по - разтапящи сърцето от плюшените им подобия. Те стават за гушкане, галене и обичат стопанина си без да искат нищо в замяна. :P

Re: Как да й изберем подарък за Св. Валентин?

12 Фев 2013, 17:03

И все пак реших да го изненадам със секси бельо... :P вчера си купих убийствен дантелен комплект в черно.
Надявам се да предаде специално настроение на вечерта ни! Едва ли има мъж, който де пренебрегне подобно усилие от страна на половинката си! Вие как смятате?

Re: Какво да му подарим за празника? – вашите идеи

13 Фев 2013, 15:56

Аз му подготвих колаж с наши снимки...включих незабравими спомени и се надявам да му хареса. Аз съм любител на снимките, а вие?

Re: Какво да му подарим за празника? – вашите идеи

14 Фев 2013, 15:51

Щастливки сте вие жените, че можете да минете „тънко” със секси бельо и вкусна манджа, а от нас се изисква да се поохарчим…
Някъде четох, че в Англия, половинката би се зарадвала, ако й направят подарък в рамките на около 3000 паунда. Истината е, че жените по целия свят обичат скъпи подаръци…

Re: Как да й изберем подарък за Св. Валентин?

17 Фев 2013, 22:52

Това с бельото е добра идея,хем жената доволна,хем и ние. ;)

Re: Любовни зарове - Подарък за свети Валентин?

18 Фев 2013, 21:56

добра идея-любовни зарове-интересно и забавно.Мисля,че е страхотен подарък за любимия човек :lol:

Re: Как да й изберем подарък за Св. Валентин?

21 Фев 2013, 23:29

deka_k написа:Това с бельото е добра идея,хем жената доволна,хем и ние. ;)

А ако не уцелите цвета и/или материята? :lol:

Re: Как да й изберем подарък за Св. Валентин?

22 Фев 2013, 12:18

А ако не уцелите цвета и/или материята?

Естествено няма да й избереш вълнени кюспети :lol: Залагаш на черен сатен и няма как да сбъркаш :P
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12