Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Neven498 » 27 Апр 2015, 10:32

Pipilota написа:
Lili_pili написа::shock: Не бих яла в подобна чиния, сигурно яденето ще изстива много бързо там, обаче сега се сещам, че сякаш имаше някакви рецепти за готвене на камък...? Или се бъркам?

Да, готви се на камъл тикла, тези, които ги слагат за облицоване на къщи или по земята в парковете. :)

Върху такива тухли може да печеш много яки чушки :D
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Bass » 27 Апр 2015, 10:51

И картофи във въглища. Това на къмпинг е страшно яко! :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2015, 11:16

Neven498 написа:
Pipilota написа:
Lili_pili написа::shock: Не бих яла в подобна чиния, сигурно яденето ще изстива много бързо там, обаче сега се сещам, че сякаш имаше някакви рецепти за готвене на камък...? Или се бъркам?

Да, готви се на камъл тикла, тези, които ги слагат за облицоване на къщи или по земята в парковете. :)

Върху такива тухли може да печеш много яки чушки :D

Виж за чушки не съм се сещала, обаче един такъв камък ще ми е много по-добра опция за печене на месо, отколкото барбекю, а и за зимата, когато се "пукат" чушките за буркани и лютеница пак ще е готино, но трябва голям огън. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Kaya » 27 Апр 2015, 14:23

[quote="Pipilota"
Виж за чушки не съм се сещала, обаче един такъв камък ще ми е много по-добра опция за печене на месо, отколкото барбекю, а и за зимата, когато се "пукат" чушките за буркани и лютеница пак ще е готино, но трябва голям огън. :mrgreen:[/quote]
Ако печеш някъде на вън на поляната няма да ти попречи изобщо, но наистина голям огън ще трябва. Аз съм много любопитна как ли става сготвеното на камък и не пробвам задължително! :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Локумът » 27 Апр 2015, 14:35

Бях гледал сякаш в някакво кулинарно предаване, готвеха в/у някакъв камък и този въпросен камък го сервираха направо на хората сами да си приготвят отгоре както пожелаят. :shock: :?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Bass » 27 Апр 2015, 17:08

Локумът написа:Бях гледал сякаш в някакво кулинарно предаване, готвеха в/у някакъв камък и този въпросен камък го сервираха направо на хората сами да си приготвят отгоре както пожелаят. :shock: :?

Това е честа практика в азиатските ресторанти по света. :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Апр 2015, 20:35

Локумът написа:Бях гледал сякаш в някакво кулинарно предаване, готвеха в/у някакъв камък и този въпросен камък го сервираха направо на хората сами да си приготвят отгоре както пожелаят. :shock: :?

и аз съм гледала, не си спомням много, но сякаш беше наредил една огромна маса дето имаше поне 20 човека и те чакаха въпросния да им донесе манджа, а той се разходи там и им сервира по един камък с нещо си. :mrgreen: Много ефектно, щото камъка беше суууууууууупер загрят! :shock: :shock: :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Локумът » 28 Апр 2015, 16:20

Ми, не аз друго съм гледал, но все тая де! :) Поне е сигурно, че във всякакви полеви условия можем си направим скара, само мръвка да има :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Lili_pili » 29 Апр 2015, 16:08

Освен вече да слагам един камък във фурната и да почвам така да готвя, поне ще е 100% натурално :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кои са най-безвредните съдове за готвене?

Мнениеот Bass » 29 Апр 2015, 17:46

Lili_pili написа:Освен вече да слагам един камък във фурната и да почвам така да готвя, поне ще е 100% натурално :roll:

Ше ти гръмне фурната, булка :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта