Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Ginger » 27 Ное 2014, 15:45

Лятото не мога по принцип да пия много студена вода, неприятно ми е, но пък и топлата не ме устройваше съвсем! Сега като захладня, предпочитам хладната пред топлата отново.

Никога, иначе не съм се замисляла коя вода е по-полезна и от коя може да се извлече повече полза - по-топлата или по-студената :?
Не, че вярвам много на рекламите, които твърдят, че тази чаша вода,
glass_011.jpg
glass_011.jpg (28.87 KiB) Прегледано 1740 пъти
едва ли не е взета от водоскока зад нея, но не обичам чешмяната вода, въпреки че температурата й най-много ме устройва!

Смятате ли, че се различават до толкова по-топлата от по-студената вода, та да може да се каже, че едната могат да се извлекат повече ползи, от колкото от другата? :roll:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Bambaa » 27 Ное 2014, 15:49

Смятам, че вода със стайна температура е добре да се пие, независимо от сезона. А тези, които си пият топлата вода сутрин с разните й добавки, да кажем, то тяхното е друга работа, а за студената вода нищо хубаво не съм чувала, да си призная :!:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Burborino » 01 Дек 2014, 15:58

Аз лично пия вода със стайна температура. Като цяло избягвам всичко, което е от хладилник. За себе си го правя защото нямам сливици и всичко ми отива директно в гърлото и ме заболява или се чувствам дискомфортно. Но съм чувала и чела, че по-студената вода е вредна за сърцето, а и като цяло казват, че не е полезна. Не знам доколко е вярно.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот S_Milenska » 10 Дек 2014, 12:14

Пийвам си студена вода лятото, но главно - във фрапето :lol:
Иначе предпочитам да е със стайна температура, така най-добре утолявам жаждата си, защото мога да пия спокойно толкова, колкото искам.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Snejna » 13 Дек 2014, 14:43

Мисля, че си е най-добре да се пие вода със стайна температура :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Andrey » 13 Дек 2014, 15:00

Аз я пия винаги от хладилника :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Kaya » 19 Дек 2014, 11:53

Чувала съм, че е по-полезно да се пие топла вода, а студената изобщо не е полезна!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2014, 15:43

Kaya написа:Чувала съм, че е по-полезно да се пие топла вода, а студената изобщо не е полезна!

Нали е все вода, какво значение има, това сякаш, че е задължително да се яде само топла храна, студена не може ли?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот mix_twix » 22 Дек 2014, 13:01

Като изключим, че студената в повечето случаи е по-вкусна и утолява жаждата по-добре, то топлата е много по-полезна ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Каква вода е редно да се пие - по-топла или по-студена, от коя можем да извлечем повече ползи?

Мнениеот Krum » 29 Дек 2014, 14:51

Аз пия вода само на стайна температура, нито топла нито студена. Тя обаче в коя графа е - на студената или на топлата вода? :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта