В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Lili_pili » 23 Яну 2015, 10:40

Напоследък все повече се говори за това здравословно хранене, май всичко се свързва с храненето. И сред здравословните храни 2 думи не спират да кънтят в ушите ми " Фибри " и "пълнозърнести" ... :roll:

high_fiber_foods1.jpg
high_fiber_foods1.jpg (28.32 KiB) Прегледано 2689 пъти

Честно да си кажа и аз като всеки млад и здравомислещ човек, започвам да се замислям все повече за здравето си и за това какви храни ям, полезни ли са те, не са ли. :!: Чудя се фибрите освен в ядките, къде другаде се съдържат :?: , за какво толкова са полезни, успявате ли да ги набавяте често чрез храната. Усещате ли някаква промяна като хапвате повече храни с високо съдържание на фибри и усещате ли, че са полезни за вас? :!:
Кои са ви любимите храни с мнооого фибри в тях и как си ги приготвяте тези храни? :mrgreen:
Помогнете на всички като мен, които сега се учат да разпознават фибрите и градим тепърва полезно приятелство с храната с фибри. :idea: :lol: :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот mix_twix » 23 Яну 2015, 11:41

Аз хапвам и аз от скоро фибри, но е трудно да си ги намерим. Пълнозърнестите храни имат доста - да, бобовите също, грах, броколи, ядките. Общо взето фибрите помагат за прочистването на организма, ако като хапнеш нещо и след това тичаш във WC да знаеш, че си уцелила храната хахаххахаха :))
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2015, 11:58

Сякаш си хапвам фибри само чрез черния хляб, в него винаги слагам някакви земена - тиквено, слънчогледово, ленено, маково ....също си хапвам овесени ядки :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Яну 2015, 12:18

Наистина в пълнозърнестите храни има много фибри и май наситина са много полезни. Замислете се, като хапвате фибри, ускорявате метаболизма си, хапвате най-малко, а същевременно се засищате най-много. Така че няма как да не са полезни :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Slavena » 23 Яну 2015, 12:48

не съм мислила, че фибрите могат да бъдат полезни или вредни, че се съдържат в определени храни, дори нищо не знам за фибрите, скоро научих, че са от основните виновници за дълголетието :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Pipilota » 24 Яну 2015, 10:08

В семената има доста фибри, за щастие, защото са и много вкусни, хихи.
А може да бъде и още по-вкусно, с малко ядки и пълнозърнести макарони ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Lollipop » 24 Яну 2015, 11:04

Аз знам само и единствено за ядките и пълнозърнестите като цяло храни, скоро разбрах, че и в броколите има доста фибри :))) май само толкова съм информирана.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Kaya » 25 Яну 2015, 11:48

Аз съм сякаш с нагласата, че ако нещо не е бяло, то значи е с фибри, въпросът е друг, до колко това са фибри, а не боя.. ;) :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2015, 18:19

Овесените трици сякаш са едни от най-важните за добрата фигура и наистина за набавянето на фибри. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: В кои храни има най-високо съдържание на фибри и колко са полезни те?

Мнениеот Elica » 24 Фев 2015, 17:51

Сега сериозно съм се захванала с темата с фибрите и си хапвам всеки ден или броколи, цвекло, овесени ядки и се чувствам супер, а метаболизма ми хвърчи направо :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта