Третирате ли бенките по някакъв начин?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Pipilota » 28 Май 2015, 08:11

Filipa написа:
Rali_hr написа:
Filipa написа:Чудя се дали дехидратацията на кожата не предразполага към поява на лунички, дори в по-ранна възраст.

Не съм се замисляла за това... :roll: Дали може да има общо?

Има логика, защото луничните се появяват, когато кожата ти изгори. Изгаряне = изсушаване? Тоест, това може и да е свързано и с появата на старчески петна. Трябва да питам дерматоложката, когато ходим на контролен преглед след историята с молуските с детето.

Да, питай, може наистина да окаже влияние и хидратацията, ще наблегна и на водата, макар че независимо от количеството вода, което пия - кожата ми е една и съща.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Filipa » 28 Май 2015, 11:01

Pipilota написа:Да, питай, може наистина да окаже влияние и хидратацията, ще наблегна и на водата, макар че независимо от количеството вода, което пия - кожата ми е една и съща.

Е, то може би зависи и от това дали третираш кожата по някакъв начин. Аз забелязах, че когато редовно ползвам дневен и нощен крем, а не само дневен, кожата ми е доста по-свежа.
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот PasDeDeux » 15 Юни 2015, 14:45

Filipa написа:
Pipilota написа:Да, питай, може наистина да окаже влияние и хидратацията, ще наблегна и на водата, макар че независимо от количеството вода, което пия - кожата ми е една и съща.

Е, то може би зависи и от това дали третираш кожата по някакъв начин. Аз забелязах, че когато редовно ползвам дневен и нощен крем, а не само дневен, кожата ми е доста по-свежа.

Ооо забелязах, че веднага ми се избистря лицето и по-точно тенът, става доста по-равномерен и кожата изглежда по-свежа!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Filipa » 16 Юни 2015, 14:13

PasDeDeux написа:
Filipa написа:
Pipilota написа:Да, питай, може наистина да окаже влияние и хидратацията, ще наблегна и на водата, макар че независимо от количеството вода, което пия - кожата ми е една и съща.

Е, то може би зависи и от това дали третираш кожата по някакъв начин. Аз забелязах, че когато редовно ползвам дневен и нощен крем, а не само дневен, кожата ми е доста по-свежа.

Ооо забелязах, че веднага ми се избистря лицето и по-точно тенът, става доста по-равномерен и кожата изглежда по-свежа!

С дневен и нощен крем? Може да пробваш и комбинирана терапия. Аз доизхабявам кремчетата и мисля да започна нещо за бръчки, че съм си на възраст.
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Gorica23 » 24 Юни 2015, 15:49

Чета ви и не вярвам на очите си...как неглижирате проблема с бенките. Филипа има по-отговорно отношение. :)
Бенките периодично трябва да се следят от дерматолог, особено след морето. Профилактичните прегледи са задължителни, можете да спасите живота си.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Pacienti » 24 Юни 2015, 17:15

Gorica23 написа:Чета ви и не вярвам на очите си...как неглижирате проблема с бенките. Филипа има по-отговорно отношение. :)
Бенките периодично трябва да се следят от дерматолог, особено след морето. Профилактичните прегледи са задължителни, можете да спасите живота си.


Напълно подкрепям това мнение!!!
Изживяли сме го в семейството ми, когато адекватната реакция на дерматоложката ни по повод бенка, спаси живота на сестра ми, която тогава беше на 25 г.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Mon_ton » 03 Юли 2015, 11:55

Добре как разбирате, че някоя бенка е застрашена? Обикновени, гладки и малки бенки фактор ли са?! :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Pacienti » 03 Юли 2015, 13:18

Mon_ton написа:Добре как разбирате, че някоя бенка е застрашена? Обикновени, гладки и малки бенки фактор ли са?! :roll:


Следя си тялото за нови бенки и ходя на профилактични прегледи, тук много добре е обяснено:
http://www.drkaliasheva.com/articles/benkite
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот dinkog » 03 Юли 2015, 13:29

Трябва да се внимава с бенките, наистина са си фактор, а и кожата е най-големият орган, тъй че трябва да се грижим. Аз като мъж дори използвам слънцезащитни кремове;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Третирате ли бенките по някакъв начин?

Мнениеот Filipa » 03 Юли 2015, 14:06

dinkog написа:Трябва да се внимава с бенките, наистина са си фактор, а и кожата е най-големият орган, тъй че трябва да се грижим. Аз като мъж дори използвам слънцезащитни кремове;)

Ето, един отговорен мъж за пример :)
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта